Ono muita jotka on viettänyt vappua yksin?
Miten on menny?
Mä oon nukkunut päikkärit, katsonut dokumentteja, käynyt pyörälenkillä, tehnyt ruokaa... Nyt alkaa tuntua siltä, että seura olis kiva - olisi kiva puhua jollekin.
Kommentit (8)
Yksin olen minäkin. Sama tunne tuli tänään iltapäivällä, että olisi kiva jutella jonkun kanssa. Mutta onneksi pian palataan takaisin arkeen. Juhlapäivät on tylsiä, kun tulee yksinäinen olo niin helposti.
Mietin juuri sosiaalista elämää. Eipä ole yhdeltäkään yksinäiseltä sinkulta tullut päivitystä, sen sijaan hirveästi iloisia juhlakuvia. Some vääristää elämää.
Vierailija kirjoitti:
Mietin juuri sosiaalista elämää. Eipä ole yhdeltäkään yksinäiseltä sinkulta tullut päivitystä, sen sijaan hirveästi iloisia juhlakuvia. Some vääristää elämää.
siis mietin sosiaalista mediaa, ei elämää
Yoko Ono on saattanut viettää vapun yksin. Minä ainakin olen.
Minäkin olen yksin. 😢 Olen nukkunut...
Yksin olen, enkä saanut edes lähdettyä ulos. Voi, miksi on noin kauhean kylmää!
Ilmeisesti nollakelit jatkuu vielä pidemmän aikaa, mikä lamauttaa minua entisestään.
Olen miettinyt pääni puhki, mutta en keksi mistä löytäisin ihmiskontakteja.
Olen sinkku ja muutin vuosi sitten uudelle paikkakunnalle. Työt loppuivat, eikä uusia tuttujakaan ole tässä tilanteessa löytynyt.
Aika surkeaa on elämäni nykyään.
Joka viikonloppu mennyt yksin melkeinpä tän koronan takia. :/