Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hallituksen budjettikeskustelu on ihan naurettava

Vierailija
23.04.2021 |

Väännetään jostain turpeesta ikään kuin se olisi tärkeää. Koskaan ei päästä siihen miten oikeasti saataisiin Suomeen tuotekehitystä ja sitä myöden uusia yrityksiä. Ruotsi ja Tanska pukkaavat uutta ketjua toisensa perään. Mistä saadaan työpaikkoja ellei tule yrityksiä? Demareiden unelmahan on tietysti paisuttaa julkista sektoria, ei taida kuitenkaan olla ihan tätä päivää.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Viimeisimmät uutiset.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="sl" dir="ltr">V-Studio: <a href="https://t.co/zbz1gVGSb0">pic.twitter.com/zbz1gVGSb0</a></p>&mdash; Heikki Ketola (@HeikkiUutiset) <a href="https://twitter.com/HeikkiUutiset/status/1385509296008486917?ref_src=tw…">April 23, 2021</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

Vierailija
2/3 |
23.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nauroitko tähän tyyliin:

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.04.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Päästäisiin nyt tästä koronasta ensin eroon. Ruotsissa työllisyysastetta nostaa se, että osa naisista käy osapäivätöissä kun lapset vat tarhassa tai koulussa.