Missä suvaitsevaisuus?
Luulin, että tämä porukka on suvaitsevaista, kun itse sitä vaativat jatkuvasti muilta. Ilmeisesti samat säännöt ei koske heitä itseään.
https://www.is.fi/tv-ja-elokuvat/art-2000007925510.html
"Tällä hetkellä Selviytyjät Suomi -ohjelmassa kilpaileva Saarinen paljastaa juontaja Aki Linnanahteelle, että hänellä oli ennen ohjelmaan osallistumista tiedossa kolme julkisuudesta tuttua ja tosi-tv-ohjelmissa ollutta henkilöä, joiden kanssa hän ei suostu työskentelemään samassa ohjelmassa.
Saarinen kertoo tuoneensa asian esille, kun häntä pyydettiin Selviytyjät Suomi -kaudelle mukaan.
– Nyt kun lähdin Selviytyjiin, niin kysyin etukäteen, että eihän ne ole tässä formaatissa mukana. En halua tämän tyylisten ihmisten kanssa tehdä ohjelmaa, Saarinen sanoo."
Kommentit (6)
Sateenkaariporukka on yllättävän hiljaa.
Mitä tekemistä tällä on suvaitsevaisuuden kanssa jos henkilökemiat ei lyö yksiin?
Vierailija kirjoitti:
Mitä tekemistä tällä on suvaitsevaisuuden kanssa jos henkilökemiat ei lyö yksiin?
Älä kysy liian vaikeita
No en mäkään haluaisi lähteä eristyksiin tyypin kanssa, jota inhoan. Hyvä että kysyi etukäteen.
Vierailija kirjoitti:
Mitä tekemistä tällä on suvaitsevaisuuden kanssa jos henkilökemiat ei lyö yksiin?
Kun henkilökemiat ei lyö yksiin homppelien kanssa, niin silloin ollaan kurkku suorana huutamassa rasismia, syrjintää ja vaikka mitä.
Muita saa syrjiä, kunhan muut eivät syrji itseä. Niinkö se meneekin näillä kovaan ääneen huutajilla?