706 koronaa. Laskusuunnassa?
Kommentit (15)
hemmetti, veikkasin aamulla 720kpl, en voittanut vetoa.
Vierailija kirjoitti:
Siinä menee 2 vk että vähenee, kuten portugalissa. Saivat 16000 pvässä pudotettua muutamaan tuhanteen.
ja kohta ne on samoissa luvuissa kun poistuu kiellot
Pk-seutu ei valitettavasti ole laskusuunnassa.
Nousukäyrä näytti siirtyvän tasaiseen vaiheeseen muutama päivä sitten. Tuohon kun summataan sulun vaikutus niin hyvä tulee.
Pitkä on matka "vaaliensiirto"-lukuihin.......
Thl pystyy vetämään hatusta noita lukuja.
Ymmärrättekö.
Miksi te koronahullut laukkaatte niissä testeissä??!
Tulokset voi olla mitä vaan.
Rokotuksia on alettava keskittää Uudellemaalle.
Niitä tarvitaan siellä kipeimmin. Vähemmän vaarallisilla alueilla voidaan hieman odottaa. Jokainen halukas rokotteen kuitenkin vielä saa.
Ei ole ihan ajantasaisia lukemia. Kanta-häme sairaanhoitopiiri ilmoitti tänään 32 mikä enemmän kuin vielä koskaan aiemmin mutta thl luvuissa näkyy tänne vain 4.
Pahimmat alueet rokotettava pikaisesti!
Vierailija kirjoitti:
hemmetti, veikkasin aamulla 720kpl, en voittanut vetoa.
Älä sure jos et voittanut "vetoa" tuskin tulet enää koskaan elämäsi aikana kokemaan/kohtaamaan mitään vastaavaa jos ihmiskunta valpastuu rokote asiassa.
Viime vuonna pahin tilanne ajoittui huhtikuun alkuun. Saa nähdä, miten tänä vuonna käy.
Siinä menee 2 vk että vähenee, kuten portugalissa. Saivat 16000 pvässä pudotettua muutamaan tuhanteen.