Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vetäydyin ihmiskontakteista ja sen jälkeen alkoi netissä kiusa minua kohtaan

Vierailija
09.02.2021 |

Miksi joillekin on niin vaikeaa hyväksyä, että ihmiset haluavat ihan oikeasti elää elämäänsä rauhassa. Jos ei muuten, niin syytetään ihan päättömistä jutuista netissä. Kyllä se vaan on, että se kateus! Kateus vapaudesta varsinkin taitaa ottaa koville eräillä. Raha-asioistani en koskaan ole puhunut kenellekään enkä puhu. Eivät kuulu muille. Nyt on edessä vielä netin laitto kiinni ja dna:lle on soitettu jo asiasta. Nettiyhteys täältä Lapin hirsimökistä päättyy huomenna. Hyvää jatkoa kaikille ja eläkää semmoinen elämä että kehtaatte kuolla, sanoi vaarini aikoinaan!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei netissä ole pakko olla, helpottaa elämää kun ei lue kaikkea paiskaa mitä ihmiset kirjoittaa.

Vierailija
2/4 |
09.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole pakko olla, mutta jos sun nimissäs esim. tehdään jotain kauppaa ja jätetään laskut maksamatta ja sitten alkaa valtava häirintä syytöntä kohtaan ja lopulta luet itsestäsi omalla nimelläsi netistä. Ei kiva.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta ei niin pahaa etteikö silläkin jotain hopeareunusta.

On aikaa ollut ihmetellä valkoisten hankien kimmellystä, aurinko paistoi jo väkevästi tänään sulattaen vesinorkoja hangen pintaan. Uskomatonta tällaisessa pakkasessa. Valolla on ihmeellinen voima. Viiden minuutin väkevä valo nostikin hyvät tunteet ja muistot pintaan. Kaikesta tästä seurasi lisää materiaalia elämäni tulevaan teokseen. Heitin aamupuuroni rippeet vaeltajan sielunlinnulleni. Tuolle lintumaailman jalolle, joka hoitaa toistenkin poikasia tarvittaessa. Lintumaailman adoptoija, kuukkeli ❣️

Vierailija
4/4 |
09.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hetken se tuntui raskaalta kuin kosminen kolari, mutta olen ulkona jo. Tosiaan, palaillaan sivuillani paperisilla. -ap-

”Sielunlinnun ruokkija”

(Se nettiyhteys katkeaa 10.2.2021)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kuusi