Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaikki vinkit tervetulleita tupakoinnin lopettamiseen!

Vierailija
05.02.2021 |

Jäljellä pari tupakkaa ja haluan ehdottomasti olla ostamatta lisää. Mulla ei missään nimessä työttömänä olisi edes vara polttaa ja onhan se väärin niin monella tapaa. Olen jo valmiiksi hankkinut Nicoretin suihkeen ja pastillit, koska uskon niitä tarvitsevani. Kuinkakohan nopeasti voin jo nähdä hyödyt?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
05.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyödyt näet pian. Itselläni kun suihke ja kun se loppuu niin siirryn purkkaa. Sit lopetan Purkan kun ne loppuu. Aistit elpyy parissa päivässä ja verenkierto paranee hetimiten.

Vierailija
2/4 |
05.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Suihke on hyvä valinta. Sitä herkkua käytettyään tupakka maistuu karmealle. Jossain vaiheessa suihke rupeaa tökkimään ja silloin on tullut aika luopua nikotiinista kokonaan!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
05.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä söin noita Nicoretten pastilleja, siis niitä pienessä rasiassa olevia. Latasin myös puhelimeen Smoke Free-nimisen sovelluksen, se motivoi alussa ja vielä vuosien päästäkin kun näki kuinka monta päivää on ollut polttamatta ja kuinka paljon rahaa on säästynyt. Yllättävän helposti kaikki sitten lopulta meni, itseasiassa töissä ollessa tuli suurimmat mieliteot aina stressaavissa tilanteissa, mutta pikku hiljaa niistäkin tunteista pääsi eroon. Tsemppiä, teet itsellesi todella ison palveluksen.

Vierailija
4/4 |
05.02.2021 |
Näytä aiemmat lainaukset

Henkinen motivointi on paljon tärkeämpi kuin välineet. Tosin jo on todella vaikeaa, niin lääkäriltä saat reseptin lääkkeeseen joka auttaa. Mutta mieti mikä sinua oikeasti motivoi ja oli itsellesi rehellinen. Minä tajusin että olen turhamainen ja että en halua olla yhdistettynä niihin sosiaaliluokkiin, jotka polttavat. Hassu syy, ja tosi elitistinen, mutta niin rehellinen itselleni että toimi. Vaikein aika kestää muutaman tosi pahan päivän jälkeen puolisen vuotta ja silloin tällöin tulee yhä mieleen näin 10 vuoden jälkeen, mutta kun sisäistin kuin typerää on polttaa ja miltä se saa minut näyttämään ja haisemaan, ei ole ongelmia ollut ensimmäisten parin päivän jälkeen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi kuusi