Justin Bieberin hassunhauska n****rivitsi :D
http://www.aftonbladet.se/nojesbladet/klick/article18985880.ab
"– Varför är svarta människor rädda för motorsågar?, frågar popstjärnan.
En vän varnar honom för att fullfölja skämtet, men Bieber flinar och fortsätter.
– Run n****r, n****r, n****r, n****r, n***r, säger han och härmar ljudet av en motorsåg."
:D
Kommentit (16)
[quote author="Vierailija" time="01.06.2014 klo 23:33"]
en tajunnu..kaveri varoitti kertomasta juttua?
[/quote]
Varoitti joo, mutta Justin ei siitä piitannut. Muutaman vuoden vanha klippi, mutta vasta tullut julki The Sun -lehden ansiosta. Bieberin taustatiimi oli kyllä yrittänyt estää videon julkaisemisen, mutta ei siinä onnistunut. Tosin eipä siinä mitään. Noita töppäilyjä tuolla pojulla on jo sen verran, että ei niitä kaikkia voi muistaa. Tytöt tykkää kuitenkin, joten mitä väliä, jos joskus heittää hieman läppää.
[quote author="Vierailija" time="01.06.2014 klo 23:49"]
Suomentakaaa
[/quote]
Pakkoruotsilla ymmärtää kyllä aivan täydellisesti tuon Aftonbladetin jutun.
Luin vitsin englanniksi. Pidin vitsiä erittäin typeränä.
Voisiko joku lahjakkaana itseään pitävä selittää, mikä kyseisessä vitsissä on hauskaa?
En ihan ymmärtänyt miksi mustat siis pelkää sitä sahaa
[quote author="Vierailija" time="02.06.2014 klo 00:00"]
En ihan ymmärtänyt miksi mustat siis pelkää sitä sahaa
[/quote]
Idea tuossa vitsissä oli se, että Bieber samalla hokiessaan "Run n****r, n****r, n****r, n****r, n***r" matki moottorisahan ääntä.
-Miksi mustat pelkää moottorisahoja? poptähti kysyy.
Ystävä varoittaa häntä lopun vitsistä, mutta Bieber virnistää ja jatkaa.
- Juokse neekeri, juokse, hän sanoo ja jäljittelee moottorisahan ääntä.
Juu, vanha klippi, mutta yritetty estää sen leviäminen, koska jenkeissä noista nousee iso haloo.
Mut noin muuten: en muista kyllä vähään aikaan ketään toista, jolla olisi kusi hurahtanut niin pahasti ja nopeasti hattuun kuin tällä ällöttävällä nilkillä. Todella vastenmielinen tapaus. Eikä siitä noissa duunipiireissä pidä kukaan. Pudotus tulee olemaan melkoinen, kun teinisuosio tuosta hiipuu.
Vastaavia tapauksia oli joskus 80-luvulla Hollywoodissa parin teinitähden kohdalla: niistä onkin sitten saatu myöhemmin lukea traagisissa elämänkerroissa. Tiedettiin se jo aikanaan kyllä, et överiksi menee ja et ei hyvä heilu. Valitettavasti näiden teinitähtien omaiset eivät välittäneet, rahanahneus sokaisee.
miksi mustista ei saa kertoa vitsejä kun savolaisista, valkoihoisista jne jne jne jne jne saa kertoa? Onko tämä jotain syrjintää, mustia pidetään jotenkin jälkeenjääneinä eikä heistä voi edes vitsiä kertoa?
en tajunnu vieläkään tota "vitsiä"
En minäkään tajunut että miten moottorisaha sanoo "run"
[quote author="Vierailija" time="02.06.2014 klo 01:02"]
En minäkään tajunut että miten moottorisaha sanoo "run"
[/quote]
USAssa Bieberiin on kyllastytty niin etta Valkoiseen Taloon on lahetetty adressi missa vaaditaan Green Cardin ottamista pois kaverilta ja porttikieltoa talle puolen rajaa. Menkoon takaisin Kanadaan hortoilemaan.
Bieber katuu:
en tajunnu..kaveri varoitti kertomasta juttua?