Söin vapaammin joulun aikaan. Kolmessa päivässä 2-3 lisäkiloa:(
Tuo tuli kinkusta ja makeasta limpusta. Osin porkkanalaatikosta ja maksalaatikosta, joissa on riisiä ja ohraa.
Tästä viisastun ja en tee enää koskaan makeaa limppua kuin yhden leivän. Olen taas pätkäpaastolla eilisestä lähtien 8/16.
Kommentit (6)
Mä en uskalla käydä edes vaa'alla. Mä söin tavallista ruokaa kohtuudella, mutta joulutorttuja ja makeisia tuli syötyä, otettua viiniä ja limpparia, enkä normioloissa syö tai juo juuri lainkaan makeaa. No olen vetänyt tänään jo hikijumpan kotona ja käyn vielä lenkillä illalla. Aion nyt pitää sokerittomana seuraavat kuukaudet täysin.
Osahan tuosta on ihan vesipainoa joulun suolaisista ruoista.
Vierailija kirjoitti:
Höpö höpö, kilon lihomiseen tarvitaan noin 7000 kcal. Pelkkää turvotusta se on.
Riippuu täysin ihmisen koosta ja aktiivisuustasosta, osittain myös iästä. Mulle riittää huomattavasti vähempi.
Vierailija kirjoitti:
Höpö höpö, kilon lihomiseen tarvitaan noin 7000 kcal. Pelkkää turvotusta se on.
Kävin sitten puntarissa. Oli mystisesti kadonnut 2 kiloa, joten Joulun saldo lienee kilon verran. Elikkä + 3 kutistui + 1 kiloon toisesta joulupäiväillasta.
ap
Mulle tulil 1,8kg, eli parisataa grammaa vähemmän kuin yleensä
Nyt normaalisyömiset joten katsotaan saanko viikossa parissa pois.
Höpö höpö, kilon lihomiseen tarvitaan noin 7000 kcal. Pelkkää turvotusta se on.