Mitä sinä haluaisit saada 40-vuotislahjaksi läheiseltä ystävältä?
Budjetti on 100-300e riippuen ideasta, ja jos kyseessä olisi tavaran sijaan jotain tekemistä johon itse myös osallistuisin niin omat kuluni siihen sitten päälle.
Ko. ystäväni (nainen kuten minäkin) on tosi monipuolinen ihminen ja varmasti voisi tykätä vaikka minkälaisesta lahjasta, mutta suoraan esim. hänen harrastuksiinsa liittyen en keksi mitään mikä olisi tarpeeksi "erityistä" nelikymppisiin. Siksi ajattelin että ehkä olisi helpompi jos te keksisitte mitä itse haluaisitte ystävältä, ja siitä voisi saada ideoita.
Kiitos avusta jo etukäteen!
Kommentit (10)
Joku hemmotteluhoito niin että menette yhdessä
Yhteinen hauskanpitopäivä? Esim. manikyyriin, leffaan, syömään ja baariin. Tai mitä nyt tykkäätte tehdä yhdessä, voihan siinä olla kylpylä- tai teatterikäynti tms.
Yhdessä jotain ihanaa hemmotteluhoitoa ja sitten hyvin syömään
Menisin mielelläni ystävän kanssa vaikka koskenlasku- tai ratsastusretkelle. Toki joku konsertti tai teatterikin kävisi.
Mä en kyllä haluiaisi pyyhkeitä tms läheiseltä ystävältä vaan yhdessä kivaa tekemistä, laivalle tai lennolla vaik johonki kaupunkiin tms.
Hienoja esimerkkejä edellä. Minäkin satsaisin yhteiseen tekemiseen.
Minä haluaisin ruusun. Olisi ihana, kun ystävä tulisi kahville ja toisi samalla yhden ruusun.
Lipun oopperaan haluaisin, minkä mun ystävät hyvin tietääkin. :)
Minä haluaisin kukkia, vaikka koko rahalla. Toisaalta vanha kunnon husaarien nauttima juoma kanssasi olisi myös kivaa (Keltainen leski). Olen siitä kummallinen että minua kaikki kauneudenhoito- ja kampaamolahjakortit loukkaavat, koska ne saavat minut ajattelemaan etten kelpaa tällaisena luomuna ystäväksi (vaimoksi olen kelvannut).
Kovin monipuoliselta ihmiseltä kysyisin hänen toiveitaan, kun on hyvä ystäväkin.
Mikä tahansa lahja on kiva, jos hän vaikka käy usein jossain ostoksilla sinne lahjakortti?
Sain joskus pellavapyyhkeitä joista tykkäsin kovasti.