Onko realistista yrittää tammikuuta tipattomana, karkittomana ja punalihattomana samaan aikaan kaikki kolme?
Kaikkea noita nautin runsaasti vielä nyt. Paino 80, pituus 165.
Kommentit (7)
Monet ovat muutenkin koko vuoden tuolla tavalla.
Siirrä helmikuuhun, se on muutaman päivän lyhyempi.
Itse en koskaan ota osaa mihinkään laumakampanjoihin.
Vierailija kirjoitti:
Punainen liha on kylläkin terveellistä. Eettisistä ja ympäristöllisistä syistä on hyvä tietenkin rajoittaa sen syöntiä tai lopettaa kokonaan.
Pitäisin nyt alkuun tipattoman ja sokerittoman kuun. Ja siitä lähtien sokerittoman vuoden.
Itse pyyhin eettisillä ja ympäristosyillä ahteria. Punaista lihaa syön koska muuten varastorauta putoaa liian ala, Eli asetan terveyden etusijalle.
Aloita tammikuu tipattomana, helmikuu lihattomana, ja maaliskuu karkittomana. Jos haluat oikeasti pitäytyä terveellisemmässä elämässä, se on järkevämpää totutella pidemmällä aikavälillä. Jos taas haluat tammikuun pikadietin tai jonkun puhdistautumisrituaalin, vedä kaikki kerralla. Silloin todennäköisemmin tympäännyt koko hommaan kuukaudessa.
Ei mikään mahdottomuus toteuttaa jos näin päätät. Kuukausi on lyhyt aika Itsellä 2 vuotta ilman punaista lihaa takana 5kk alkoholittomana ja nyt vuodenvaihteessa ajattelin sokerin karsia. Suurin muutos ja palkinto näkyy sitten sinullakin peilissä, se antaa potkua jatkaa!
Punainen liha on kylläkin terveellistä. Eettisistä ja ympäristöllisistä syistä on hyvä tietenkin rajoittaa sen syöntiä tai lopettaa kokonaan.
Pitäisin nyt alkuun tipattoman ja sokerittoman kuun. Ja siitä lähtien sokerittoman vuoden.