Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kuinka pian masu kasvaa?

31.07.2006 |

Kuinka pian vatsan seutunne alkoi olla sen kokoinen, että ulkopuolisetkin varmistuivat raskaudestanne?



Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
31.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja viikkoja on kasassa 14. Edellisessä raskaudessa taisi mennä viikolle 16, kun maha oli näin selvästi kasvanut.

Siis kyllähän sen mahan on itse jo huomannut ainakin kuukauden, mutta tuskin se ulkopuolisille on kauheasti näkynyt.

wei

Vierailija
2/4 |
31.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

esikoista odottaessani tavallisten farkkujen nappi ei mennyt kiinni enää viikolla 25(!). Olen saanut täältä sen käsityksen että toisilla ensimmäistään odottavilla vatsa pullahtaa näkyviin hyvinkin aikaisin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla menossa rv 9 ja ei oo varmaan viikkoon kahteen menny farkut jalkaan:D Tai menee jalkaan mutta kiinni ei;)

Tosin ruokahalu on kasvanut valtavasti että varmaan tuo johtuu ylen syönnistä enemmänkin (vaikka pitäisi välttää tuota ylen syömistä)

mutta kun nälkä on koko ajan:(



Painoa tullut lisää 2 kg jo nyt:)

Kun yleensä se ei ole noussut eikä laskenut edes kiloa! Söi tai oli syömättä miten paljon tai vähän tahansa paino on ollut aina sama.



Onko jotain ylä" rajaa" painon nousussa, että hoitajat/lääkärit alkaisivat huolestua liiallisestä painon noususta?

Onko tää mahdollista? Tai haitallista jos paino nousee liian äkkiä tai jotain?

Vierailija
4/4 |
29.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Rv nyt tasan 10, turvotus nousee iltaa kohti ja housut ei mahdu jalkaan. Ekan kanssa salasin tavisvaatteilla vielä rv 22, vaikka olen hoikka 170/55kg.