Frozen - Huurteinen seikkailu Elsan Mekko
Tilanne on se, että kummityttö toivoo synttärilahjaksi Frozen elokuvassa Elsan päällä näkyvää sinistä mekkoa. Googlasin ja ebayssa ja amazonilla niitä olisi, mutta aikaa ei ole kuin muutama päivä. Harmittaa kovasti kun ei löydy mistään ja oikeastaan ainoa asia mitä minulta toivoi oli tämä mekko.
Kaikki pilapalat ym. on kaivettu läpi, mutta mahtaa olla niin uusi juttu ettei vielä ole ehtinyt kauppoihin.
Pitääkö nyt vaan luovuttaa vai mitä ihmettä sitä tekisi? Saisiko sen värkättyä itse, onnistuuko amatööri (jolta kyllä löytyy hyvä ompelukone) tekemään tuollaisen mekon. Mallina käyttäisin esm. http://www.marinobambinos.com/wp-content/uploads/2013/11/Disney-Frozen-Handmade-Queen-Elsa-Costume.jpg Mutta tuleeko nuo kankaat maksamaan jo kauheana?
Mekko tulisi olla n. 110cm.
Ääääääää.
Kommentit (6)
Ymmärtääkö jos juhlapäivänä näytät netistä sivut mistä voi tilata ja teette yhdessä sen tilauksen silloin, sitten kun puku saapuu niin viettäisit aikaa pikkuprinsessan kanssa kun tällä on uusi pukunsa. Oma prinsessani ainakin rakastaa pidennettyjä synttäreitä ja muita juhlia joissa hän saa useamman päivän ajan lahjoja (kun osa lahjoista tulee postissa ja osa käydään hakemassa ja osa tuodaan kotiin niin joka päivä on yhtä juhlaa).
Tuoltahan noita löytyy. On vaan aika tyyris..
http://www.toysrus.fi/serier/frozen/elsa-jaeaeprinsessapuku?id=632035&vid=433020
Moi,etsisin Elsan mekkoa ystävän tytölle, Frozenista.Mutta kaikki ovat vauvamaisia.Löytyisikö jostain hienompi puku?
Tilaat ebaysta tms, ja selität lapselle että mekko tulee hieman myöhässä. Ei voi mitenkään olettaa että jonkun tietyn lahjatoiveen ehtisi toteuttaa noin lyhyessä ajassa.
Mikset voi ostaa valmista sinistä mekkoa, jota tuunaat? Etsi lumihiutalekoristeita askarteluliikkeistä ja ompele niitä huntumaiseen kankaaseen ja itse mekkoon. Avot. Älä turhaan yritä mitään monimutkaista lyhyessä ajassa.
Ei 110-senttisen mekkoon tarvittavat kankaat mitään maltaita maksa. Eikä tuo kuvan mekko näytä kovin vaikealtakaan.
(Jos totta puhutaan, ei tuo silti kauheasti muistuta sen elokuvan Elsan mekkoa...)