A. Heikkilän ristiriitainen sanoma
Miksi kukaan ei kyseenalaista Heikkilän sanomaa? Tyyppi väittää koronaa yhdessä postauksessa kausiflunssaksi ja seuraavassa myy ”paranna immuniteettiasi” -kurssia 140€ -saatesanoina annetaan ymmärtää, että auttaa koronaa vastaan.
Kommentit (5)
En edes lue hänen "sanomaansa", p*ska nakkaan hänen sanomilleen.
Jos Antti on taas kerran oikeassa?
Olihan hän oikeassa sokerin vaarallisuudestakin tuhat vuotta ennen THL:ää.
Vierailija kirjoitti:
Jos Antti on taas kerran oikeassa?
Olihan hän oikeassa sokerin vaarallisuudestakin tuhat vuotta ennen THL:ää.
Ai siitä, että ei ole mitään koronaa, mutta heti seuraavassa käänteessä myy koronanesto-ohjelmaa? Sitä otsikossa kysyttiin. Älä eksy aiheesta.
Itseäni puolestaan ihmetytti keväällä, että kyseinen henkilö ylisti Ruotsin linjaa ja haukkui Suomen linjauksen koronan hoidossa. Myöhemmin on selvinnyt, että Suomi on pärjännyt talouden ja ihmishenkien säästämisessä parhaiten Euroopassa. Silti sama virsi jatkuu. Miten kukaan voi uskoa sellaista?
Jos henkilöllä on terveyteen liityvää myyntibusinesta, ei hänen mielipiteisiinsä voi luottaa terveysasioissa.