Seksitön avioliitto
Yli kymmenen vuotta naimisissa ja seksiä ei juuri ollenkaan. Harrastamme seksiä keskimäärin kahden kuukauden välein ja silloinkin ainoastaan minun (mies) aloitteesta. Vaimon tekemästä aloitteesta on vuosia, en edes muista milloin näin olisi edellisen kerran käynyt. Tulen usein torjutuksi mikä aiheuttaa välillä vihan tunnetta. Vaimon mielestä alustan häntä kun ehdotan seksiä, eli en saisi ilmeisesti edes kysyä. Tuntuu, että tämä tilanne murtaa minut täysin. Itsetunto tässä ainakin on täysi nolla, kun tuntuu että enkö riitä vai mistä kiikastaa? Erokin on tullut mieleen. Kertokaapa joku, pitääkö tällaista tilanetta sietää33 vai pitäisikö erota?
Kommentit (11)
Ainakin viisi vuotta, jollei kauemminkin...
Oletteko olleet jossain avioliittoleirillä? Entä pariterapiassa?
Tuon asian takia ei todellakaan pidä erota. On olemassa valtavasti apua saatavilla ongelmiinne.
Ja vaikka ei ongelma paranisikaan, ei silti kannata erota.
Tuskin tulee koskaan muuttumaan tuo tilanne, kun on jo noin kauan jatkunut.
Kysy vaimoltasi mitä pitäisi tehdä.
Pariterapiasta on puhuttu, mutta vaimolle in iso kynnys lähteä sinne.
Musta toi olis sietämätöntä. Etenkin se torjutuksi tuleminen.
-N28-
Musta toi olis sietämätöntä. Etenkin se torjutuksi tuleminen.
-N28-
Ikävältä kuulostaa. En tiedä voiko se tuosta enää parantua. Mulla tusinan verran vuosia takana saman naisen ja seksiä noin kerran viikossa. Ikinä ei tee aloitetta, mikä vituttaa. Munan imeminen on kehnoa ja kestää liian vähän aikaa. Osaa kyllä paremminkin.
En usko että pystyisin elämään noin vähillä yhdynnöillä mitä ap. Nytkin on tiukkaa.
Torjutuksi tuleminen nakertaa oman itsetunnon, koska alan etsimään syitä itsestäni... vikaa ei kuulemma ole, mutta sellainen on helppo sanoa.
Stressi, turtumus...menkää yhdessä lomalle.