Epäilen että naapurini pieree ilmanvaihto kanavaan.
Keittiöni kanavasta kuuluu välillä tosi selviä pierumaisia ääniä. Mietin vain kuinka korkealle hänen on kiitettävä jotta tämä onnistuu? Olen 90% varma että ääni tulee pierusta koska ääni vaihtelee mutta pierumaisia ne kaikki äänet on.
Asialle ei varmaan voi tehdä mitään mutta kyllä se ällöttää kun vaikka kakkua syö ja naapuri pieraisee ilmanvaihtoon.
Kommentit (18)
Onko teillä taloyhtiössä kanavatila?
Vierailija kirjoitti:
Onko teillä taloyhtiössä kanavatila?
En ole varma tästä. Asun toisessa kerroksessa enkä ole käynyt katsomassa ylempiä kerroksia. Ap
Minä pieren ohikulkiessani naapurin postiluukkuun, hän liikkuu huonosti eikä pääse koskaan ovelle...Ei olla väleissä.
Varo vaan, kohta se asentaa sinne mikrofonin myös.
Tää onkin hyvä, täytyy ottaa käyttöön.
Jos tulitikku leimahtaa kanavoidessa, on se percecaasua.
No helppoahan se on. Pieraiset pölynimuri letkuun jonka toinen pää on vaossasi ja toinen ilmanvaihtoröörissä. Tai kaasuttelet pyöränpumppuun ja tussautat sen ilmanvaihtoröööriin.
Varsinainen jonnejen kokoontumisajot-ketju tässä.
Huhut pieremisestäni ovat... odotas, no niin, no niin, ääh, *PRÖÖÖÖÖÖT* no jopas, oho oho... ovat vahvasti liioiteltuja.
Vierailija kirjoitti:
Onko teillä taloyhtiössä kanavatila?
Ei, mutta vatikanala on.
Vierailija kirjoitti:
Varo vaan, kohta se asentaa sinne mikrofonin myös.
Sitten minä asennan megafonin.
*kiivettävä. Ap