Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Sanoin miehelle että.. (oma juominen)

Vierailija
20.03.2014 |

.. En tahdo mennä yksin baariin, sillä minulla on jokinasteinen alko-ongelma. Kun alan juoda, juon kunolla. En pidä siitä piirteestä itsessäni, mutta en ole vielä valmis lopettamaankaan.

No, tästä alko-ongelmasta johtuen olen hyvin vietävissä. Lähden bilettämään mitä oudompaan seuraan, tanssin ja puhun hölmöjä. Sanoin siis etten halua juoda ilman että mieheni on paikalla, sillä en tiedä mitä teen. Joudun ongelmiin - olen joutunut pahoinpitelyn uhriksi, todistajaksi olen joutunut moneen otteeseen, olen sammunut puiston penkille, kerran eksyin johonkin huumeluolaan oudossa porukassa.

Mies otti ja tulkitsi asian niin että jos hän "päästää" minut baariin, petän häntä.

Tätä en todellakaan tarkoittanut, sillä en ole ikinä pystynyt irtosuhteisiin edes sinkkuaikoina. En voi päästää lähelle, enkä edes halua. Arvostan ja rakastan miestäni, mutta hän on alkanut riitatilanteissa ottamaan esiin kuinka epäluotettava olen kun juon. Kun on kuulemma pettäjän puhetta tuollainen ettei tiedä mitä tekee.

Miten hitossa saan miehen tajuamaan etten minä häntä ole pettämässä, ja en lähde baariin yksin ihan siitä syystä etten sammu ojaan, eikä edes kiinnosta mennä ilman miestä.

Anteeksi epäselvä viesti, olen hieman kännissä.

Ja en kaipaa saarnaa siitä että pitäisi olla juomatta, lopetan kyllä kunhan saan itseni siihen motivoitua. Meillä ei ole lapsia, joten ei senkään puoleen "syytä" olla juomatta.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vitun juoppo ämmä.

Vierailija
2/5 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.03.2014 klo 22:16"]Vitun juoppo ämmä.

[/quote]

Joops. Ehkä juoppo ja ämmä mutta itsepäs se mieheni on mut kumppanikseen valinnut. Jos ei ole mitään rakentavaa sanottavaa niin tarvitseeko sanoa mitään?

ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.03.2014 klo 22:16"]

Vitun juoppo ämmä.

[/quote]

 

Vitun tyhmä lehmä.

 

Vierailija
4/5 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.03.2014 klo 22:21"][quote author="Vierailija" time="20.03.2014 klo 22:16"]

Vitun juoppo ämmä.

[/quote]

 

Vitun tyhmä lehmä.

 

[/quote]

Minä vai ap?

Vierailija
5/5 |
20.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="20.03.2014 klo 22:22"][quote author="Vierailija" time="20.03.2014 klo 22:21"][quote author="Vierailija" time="20.03.2014 klo 22:16"]

Vitun juoppo ämmä.

[/quote]

 

Vitun tyhmä lehmä.

 

[/quote]

Minä vai ap?

[/quote]

Daa? Sinä. En osaa vastata ap:n kysymykseen.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan yhdeksän