Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Missä Laasasiin törmää?

Vierailija
19.03.2014 |

Missä mahtaa törmätä tähän kuuluisaan Laasaseen ja muihin Laasas-henkisiin miehiin. Haluaisin nähdä miltä he näyttävät ja ehkä keskustella heidän kanssaan hieman. Asun Turussa, missä täällä kyseiset ihmiset mahtavat lymyillä?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Työpaikallani miesvaltaisella alalla on pari itseään avoimesti miesasiamieheksi nimittävää koodaajaa. Molemmilla AMK-tutkinnot ja molemmat ovat melkoisia velttoilijoita työnteossa. Molemmilla on tietokoneensa näytössä pornokuvia ja ovat saaneet varoituksia tietokoneella pelaamisesta kesken työajan. Toinen puhuu kännissä työpaikan illanvietoissa naisista siihen tyyliin, että suurin osa miehistä välttelee häntä. Kehuu mm. että on saanut paneskella Thaimaassa kolmetoistavuotiasta huoraa.

En voisi kuvitella että vastaavasti käyttäytyvän ja yhtä työtehottoman naisen työsuhdetta enää jatkettaisi tässä firmassa.

Vierailija
2/5 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yliopiston ikuisista opiskelijoista voisi löytää hyvän kattauksen. Mä muistan yhden todella hirveän tapauksen joka selitti näitä alfaurosjuttuja. Kuuntelin suu auki kun se selitti mulle mitä minä naisena tunnen ja haluan eikä olisi voinut enää pahemmin metsään mennä. Fyysisesti vastenmielinen plösö päärynävartalo eikä mulle todellakaan tarvi olla mikään adonis, mutta kun tietokoneen ääressä nyhjötys ja nollatason alle menevä fyysinen kunto ei kaunista miestä eikä naista. Je epäsiisti, hirveitä vaatteita.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täällä toinen turkulainen pälyilee ympärilleen takinkauluksen suojista. Pelkään törmääväni lassukkaan. Youtube-kommenteissa heihin muuten törmää usein. Ne ovat globaali väyvääjälahko,

Vierailija
4/5 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tsekkaa Laasasen ihmissuhteet ja tasa-arvo -blogi. Siellä on infoa missä Laasanen liikkuu. Juuri hiljan oli Helsingissä väittelyillassa Mikael Jungnerin kanssa.

Vierailija
5/5 |
19.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täytynee tarkkailla ympäristöä tarkemmin. Haen nyt yliopistoon opiskelemaan, ehkä siellä törmää kyseisiin ilmestyksiin. Ja tänään alkoi sopivasti Hansamania, täytynee mennä keskustaan kun on paljon porukkaa liikenteessä.

-ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kahdeksan