Nettideittailu
Jännittää tavata ihmisiä ensimmäistä kertaa! Treffit pitää sopia julkiselle paikalle, ok. Mitä muuta kannattaa huomioida? Puhelinnumeroani en ole jakanut kenellekään ja olen nimimerkillä kirjautunut palveluun, kukaan ei tiedä nimeäni.
Ja entä jos tulee sellainen aivan jäätävä hiljainen hetki?
Kommentit (7)
Googlaa youtubesta matthew hussey, sillä on todella hyviä treffivideoita! :) Älä pelkää liikaa, mikä on pahinta mitä voi julkisella paikalla tapahtua? Mitä sitten jos jompikumpi jäätyy? Joko pääsette tilanteesta yli ja treffit jatkuu tai sitten treffit loppuu. Mitään all-american tyylisiä treffejä, eli illallinen ja leffa tyyppisiä ratkaisuja en tuntemattoman kanssa suosittele (vaikka olisitte kuinka kauan jutelleet netissä, olette käytännössä vieraita toisillenne). Hyvä ruoka jossain ravintolassa tai sitten vain nopeat kahvitreffit ovat parhaat. Tai joku missä on muutakin tekemistä ja paljon keskusteltavaa, esim taidenäyttely, seinäkiipeily, luistelu jne on hyvä treffipaikka nettityypin kanssa. Olen löytänyt kaksi poikaystävää netin kautta, suosittelen nettitreffailua! :) Mutta paljon sammakoita sielläkin on, vaikka paperilla kaikki olisi kunnossa. Itselleeni lopulta osui kohdalle oikea prinssi, asutaan yhdessä nykyään ja ollaan edelleen ihan rakastuneita :)
[quote author="Vierailija" time="09.03.2014 klo 19:50"]
Jännittää tavata ihmisiä ensimmäistä kertaa! Treffit pitää sopia julkiselle paikalle, ok. Mitä muuta kannattaa huomioida? Puhelinnumeroani en ole jakanut kenellekään ja olen nimimerkillä kirjautunut palveluun, kukaan ei tiedä nimeäni.
Ja entä jos tulee sellainen aivan jäätävä hiljainen hetki?
[/quote]Jäätävä hetki? Ainahan löytyy puhuttavaa. Mikäli liikaa jäätäviä hetkiä niin sitten vaan kellon vilkuilua ja kerrot että' täytyy nyt poistua.
Riittää kahvilla käynti ja huomaahan siinä pian kannattaako enää tavata.
Miksette tapaisi mieluummin syrjäisellä metsätiellä.
Se ei pelaa, joka pelkää.
Kannattaa tavata aluksi vain esim. kahvilla, että pääsee sitten helposti lähtemään sen jälkeen jos ei kiinnosta :)
Kuva kannattaa pyytää ennen kuin tapaa, tai mieluummin useampi kuva niin näkee vähän minkä näköinen henkilö on kyseessä.
Eikö kellään kokemusta?