Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naapurin muksu huutaa usein sydäntäsärkevästi

Vierailija
09.03.2014 |

Naapurin nainen on jotenkin outo, jotenkin tiukka, enkä osaa määritellä missä mättää. Ja suloinen muksu huutaa aina välillä sydäntäsärkevästi eikä yhtään näytä hankalalta muksulta. Mitä pitäisi ajatella?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Uhmaikä?

Vierailija
2/4 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, lapsettoman korvaan se kuulostaa vähintään rääkkäykseltä, tavallinen kuri on outoa tiukkuutta ja jossain mättää. ..mun kolmevuotias saa välillä hirveitä uhmakohtauksia, mitä ei viis vee isosiskokaan osannut volyymin osalta, ja kyllä, kuulostaa sydäntäsärkevältä kun itkee äitiä jäähyltä, mutta sellaista se vanhemmuus on että opetetaan ettei toisia lyödä jne ja kuulostaa varmasti naapurin korvaan kamalalta, tervetuloa katsomaan lähempää!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

[quote author="Vierailija" time="09.03.2014 klo 17:47"]Joo, lapsettoman korvaan se kuulostaa vähintään rääkkäykseltä, tavallinen kuri on outoa tiukkuutta ja jossain mättää. ..mun kolmevuotias saa välillä hirveitä uhmakohtauksia, mitä ei viis vee isosiskokaan osannut volyymin osalta, ja kyllä, kuulostaa sydäntäsärkevältä kun itkee äitiä jäähyltä, mutta sellaista se vanhemmuus on että opetetaan ettei toisia lyödä jne ja kuulostaa varmasti naapurin korvaan kamalalta, tervetuloa katsomaan lähempää!

[/quote]

Juuri näin. Kuulisitte, kun meidän 2v joutuu jäähylle esim. syliin tai kainaloon, niin kuuluu "ÄITII PÄÄSTÄ IRTIII!!"

Mitäpä muuta voi tehdä, jos lapsi saattaa helposti satuttaa itsensä kiukkupuuskan aikana..?

Vierailija
4/4 |
09.03.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Anteeksi nyt, mutta SUN mielestä ei _näytä_ hankalalta muksulta?

Millaisia aikoja vietät sen lapsen kanssa..?

 

Ei lapsen tarvitse olla erityisen hankala. Lapset nyt vaan saavat kohtauksia, huutavat, kiljuvat jne. Jos kerrostalossa /rivarissa asuu ja pitäisi kuitenkin lapsia kasvattaa, niin kyllä siitä ääntä joskus lähtee. 

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi viisi