Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Missä se hyvinvointi näkyy Suomessa? Kaikki vain ihmettelevät meidän maamme ilmiöitä.

Vierailija
13.11.2020 |

Lähipiirissäkin kaikki kokoajan valittavat että on huono olla koska ihmisten kusipäisyys itsekkyys ja ahneus.

Työpaikoilla on järkyttäviä ongelmia, rikostapauksia joka paikassa, perhe elämä on vaikea, pelkkää epävarmuutta. Rakennetaan väärällä tavalla, vastakkainasettelua.

Kaikki kokoajan valittavat kuinka huonosti asiat on. Kaveri sanoi että katellisena seuraa sukulaisen elämä toisessa maassa, kuinka sukulainen hehkuu iloisuutta kun tulee Suomeen.

Täytyy itse myöntää etten enää löydä mitään hyviä puolia Suomesta. Ainoastaan koulu ja tukipalvelut. Muuten vain ei tapahdu mitään.

Miksi voimme huonosti ja miksi tämä tympeä, iloton ilmapiiri vain jatkuu?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
13.11.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sun lähipiirisi on perseestä. Mulla on kivoja sukulaisia ja kavereita. Kaikki ei ole superhyvin, mutta olen ihan tyytyväinen.

Jos kaikki sun ympärillä on paskaa, niin olet yleensä itse osasyyllinen ongelmaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi kolme