APUA! Sektiosta 6 viikkoa, miksi vatsa alkoi pullottaa NYT???
Synnytyksen jälkeen oli litteä pitkään, kunnes nyt alkoi yhtäkkiä pullottaa ylävatsasta. Voiko syynä olla se, että olen käynyt jumpassa tällä viikossa pari kertaa? Tosin tehnyt aika kevyesti enkä ole treenannu vatsoja... muuten olen harrastanut vaunukävelyä päivittäin.
Kommentit (7)
Ei kannata kiirehtiä sen rajun liikunnan kanssa... Voi aiheuttaa tuhoa, jota ei saa korjattua kuin kirurgin veitsen alla. Keho ei ole kuudessa viikossa millään palautunut vielä raskaudesta!
Mätää... Eli paha tulehdus ja sisäpuolella märkivä haava. Huomenna nousee kuume, ylihuomenna sairaalaan ja masu taas auki.
Soita synnytys sairaalasi ja kerro mikä on vialla, ne kyllä auttaa.
Kattokaas nyt mitä saatte aikaan kun huudatte että äidit on laiskoja läskejä ja sinne salille pitäs mennä tyyliin suoraan synnytyssalista!! Mitkä on seuraukset, mitkä?! Nyt ap soita sinne sairaalaan, tsemppiä.
Sektion jälkeen on 6 viikon vuodelepo eli ei saa tehdä muuta kuin hoitaa vauvaa ja liikunta ehdottomasti kielletty!
up