Venäjä vain tulee ja vyöryy rajan yli ja valtaa maan!
Toivottavasti näin ei tule käymään Suomelle. Suomen armeijasta ei ole siinä vaiheessa mitään apua :-(
Kommentit (3)
Ketä muuta huolettaa se, että Suomella on täysin ulkopolitiikan saralla kokemattomia ministeritä?Puolustusministerikin alkaa vaan pokkuroimaan ja pelleilemään kravatin väreillä kun pitäisi alkaa oikeasti hommiin.
[quote author="Vierailija" time="03.03.2014 klo 14:59"]Ketä muuta huolettaa se, että Suomella on täysin ulkopolitiikan saralla kokemattomia ministeritä?Puolustusministerikin alkaa vaan pokkuroimaan ja pelleilemään kravatin väreillä kun pitäisi alkaa oikeasti hommiin.
[/quote]
Luulin, että tässä olisi joitakin kuukausia aikaa järjestää asiat. Nyt on sellainen olo, että pitäskö varmuuden vuoksi pitää nyt talviloma. Ruotsissa.
Se on niin helppoa, kun ei olla Naton jäseniä. Nato-maahan ei hulluinkaan tsaari joukkojaan lähetä. Moskovan onneksi sillä on vielä naapureinaan sellaisiakin maita, joissa Nato-jäsenyys "ei ole ajankohtainen tällä hallituskaudella". Se hallituskausi, jolloin se olisi ajankohtainen, olisikin monella tavalla kyseisen pienen maan viimeinen.