Tulkitse tätä miestä?
Seisot kadulla ja mies (jonka kanssa sinulla on ollut jotain juttua) kävelee ohi. Mies moikkaa sinua ennen kuin itse ehdit, mies pysähtyy seisomaan luoksesi ja jää juttelemaan niitä näitä. Aloittaa itse koko ajan keskustelun. Puhuessaan kuitenkin mies seisoo sinua kohti, mutta koko ajan kun hän selittää juttujansa niin hän katselee muualle, eli ei katso puhuessaan sinua silmiin tms. Jos tuo mielestäsi kertoo, että miestä ei kiinnosta/halua keskustella kanssasi, niin miksi hän sitten itse oma-aloitteisesti jää luoksesi juttelemaan vaikka voisi kävellä vain ohi ja moikata ja that's it?
Kommentit (2)
Luuli, että olit huomannut hänet ja oli "pakko" pysähtyä kohteliaisuudesta juttelemaan? On kiinnostunut jostakusta, joka on lähistöllä, ja haluaa susta tekosyyn pysähtyä?
Mitä väliä? Kiinnostunut se ei ainakaan ole, sori, jos ei edes katso kohti. Jos ei katsoisi kohti koska on ujo mutta kiinnostunut, tuijottaisi varpaitaan eikä taivaita. En tuhlaisi ajatuksia tällaiseen.
Tulkitse ? Mitä tossa nyt on , tutut juttelee hetken niitänäitä ja thats it.