Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vaihtelun vuoksi erilainen avautuminen: mulla on ollut ihana päivä!

Vierailija
25.02.2014 |

Ihan käsittämättömän onnellinen olo ollut tänään. Olen nimittäin ihastunut ensimmäistä kertaa aikoihin! Erosin miehestäni neljä kuukautta sitten, ja nyt lähipäivinä olen tuntenut uskomatonta kemiaa erääseen opiskelukaveriini. Ex-mieheni kanssa oli monta kuukautta vaikeaa, ja hän polki itsetuntoni huolellisesti maan tasalle. En oikeasti muistanutkaan, miten ihanaa on olla ihastunut ja tyytyväinen elämäänsä! Olo on kevyt, kuplivan iloinen :) On myös ihanaa, kun ei ole parisuhteessa ja ei tarvitse kantaa toisen huolia sydämellään, voi mennä ja tulla miten huvittaa, vaikka kantaa baarista kotiin joka ilta eri miehen, jos huvittaa... Nautin parisuhteestanikin 90%:sesti, mutta pakko myöntää, että on tässäkin puolensa. Suhteemme viimeisiin hetkiin verrattuna nykyinen elämäni on tuhat kertaa parempaa. :)

esimerkiksi kaupassa kehuin ihan yllättäen kassatädin kihlasormusta todella kauniiksi, ja tervehdin kaikkia leveä hymy huulilla. En siis yleensä ole todellakaan tällainen, vaan sellainen ujo, pidättyväinen ja aina naama norsun vitulla. Koko maailma tuntuu nyt aivan erilaiselta kuin eilen! Minulla ei ole myöskään raha- tai opiskeluhuolia, olen nuori, lapseton ja tyytyväinen ulkonäkööni- no, elämäni tuntuu vaan aika ihanalta.

Onko muillakin ollut hyvä päivä? :) Saa tulla avautumaan ihan mistä huvittaa!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
25.02.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niin ja tosiaan, elämäni on ollut aika kamalaa viimeiset puoli vuotta. Onneksi en itse huomannutkaan, miten kamala henkinen pahoinvointi, yksinäisyys ja masentuneisuus minua joskus vaivasi- olisin varmaan vain masentunut lisää. Kuvittelin eläväni ihan ok, tyydyttävää elämää. Tähän verrattuna se oli kyllä ihan hirveää, mutta luojan kiitos sekin aika on pikkuhiljaa nyt ohi! :) -Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi seitsemän seitsemän