Tiedätkö sen tunteen, kun näet jonkun tyypin ja joku kolahtaa siinä heti.. Tai viimeistään pari ekan kerran jälkeen..
Tämmöistä käy hyvin harvoin ja tää on ihan eriasia, kuin se, että aa mikä namupala tuo täydellinen mies on..
Tuommoisia tulee ja menee...
Mutta puhun siitä, kun joku sen tyypin näkemisessä vain kolahtaa niin, että meinaa järki kadota.
Usein se tunne vähän sellanen, että tuossa jtn hyvin tuttua ja ihan, kuin me tuntisimme jostakin, vaikka ei tunneta.
Myöskään tuo tyyppi ei todellakaan ole välttämättä mikään täydellisyys ulkonäöltään eikä muiltakaan piirteiltä vaan voi olla jopa täysin vastakohta kaikille ihanteille. Silti se saa vain sukat pyörimään jalassa ja joku siinä ulkonäössäkin silti vetoaa.
Pelkkä tän tyypin olemuksen näkeminen hätkähdyttää ja saa sinut jännityneeksi..
Onko tämä nyt rakastumista vai?
Jotenkin kiinnostun tuosta ihmisestä ihan hirveästi enkä saa häntä mielestäni.
Kommentit (4)
Juu kolahtaa niin että järki katoaa. Sitten vuoden päästä sitä herää ja tajuaa olevansa kusipään kanssa paskassa suhteessa
Tiedän kun kohtaan reptiliaanin.
Niin karsea fiilis henkisellä ja fyysisellä tasolla ettei sitä voi edes kuvailla.
Tiedän. Ekoilla treffeillä vartin jälkeen tiesin että tämä mies tuli mun elämään jäädäkseen. Nyt 5 v suhdetta, talo ja lapsi, ja hyvin menee.
On tuttua. Naimisissa kohta 12 vuotta ja vieläkin pyörii sukat jalassa hänen kanssaan :)