Uskopvien ei tarvii tehdä mitään töitä enää lopunaikana
kkoska asiat menee antikristuksen hallintaan ja ei kannata rasittua maailman rasituksista, kaikki järjestyyy ok
Kommentit (5)
No mulla on edelleen lapsia ja itelläkin on nälkä joka päivä, joten saadakseni voitakin leivän päälle ajattein edelleen käydä töissä. Ajattelin helpottaa Herran työsumaa sillä, etten tarkoituksella järjestä Hänelle lisähuolehdittavaa.
eikö ruoka-avut oo just uskovia varten?
Jehovan todistajat eivät hirveästi arvosta opiskelua, koska kunnon todistajat tempaistaan kuitenkin täältä taivaaseen kenties jo heti huomenna. Opiskelun sijaan kannattaa ennemmin kiertää ovilla.
eihän jehovia edes tempaista, he uskovat että vain 144 000 pääsee taivaaseen ja muut voi jäädä tuhatvuotiseen valtakuntaan maan päälle, mutta koska kukaan ei tiedä kuka on valittu 144 000 joukkoon siksi ollaan ahkeria käännytyksessä, jospa olisi itse valittu
kaikki ranttaaliksi vaan ja massana kohti venäjän tai norjan rajaa ennenkuin putin ryöstää koko maan