Mies oli pyytänyt "kaveriaan" kahville,joka oli hänen ex-nainen
Vähän harmitti,mutta se meni ohi. Kuitenkin on entinen ja jos haluaa niin ottakoot sen takaisin.
viikko sitten miespuolinen kaveri pyysi minua kahville ja sanoin miehellä tästä,niin kauhea huuto ja kieltäminen. Miehini pitäis saada olla mukana,jos tapaan tämän kaverin...Mitä helvettiä?
En käsitä miksi mies ei luota minuun,en ole ikinä pettänystä luottanut tai tehnyt väärää.
Kommentit (17)
Minuakin harmittaisi, jos kahvi olisi mieheni ex-nainen. Onneksi sinullakin harmitus meni ohi! Kahvi voi koukuttaa, mutta toisaalta ei yleensä ole suhteelle yhtä vaarallinen kuin alkoholi.
Eikös se yleensä mene niin, että pettäjä epäilee helposti toista pettäjäksi. Mutta tietysti molempien pitää saada tavata erisukupuolisiakin kavereita, tai sitten ei kummankaan. Teidän pitää tehdä sopimus miehesi kanssa tästä asiasta.
Pettäjä itse on mustasukkaisin, muista se.
...joka oli hänen ex-nainen eli on nyt nykyinen...
Koetapas kirjoittaa ensi kerralla tarkemmin, niin saat osaksesi enemmän myötätuntoa ja hyödyllisiä neuvoja.
Sama miten kirjoittaa,tuuria onko fiksut tai tyhmät täällä liikkeellä
Joka viittaa aina edelliseen sanaan. Tässä tapauksessa siis kahviin. Hmm. Kahvi, joka oli ex. Hmm.
Miksi mies hermostui, kun oli itse pyytänyt eksäänsä - elikkä nykyistä nyksäänsä -kahville.
Sun kirjoituksissa ei ole päätä eikä häntää.
Yksi panee leivonnaista, toinen on seurustellut juoman kanssa. Mitähän seuraavaksi...
Hei, me miehet olemme luonnostamme territoriaalisia ja kaksinaismoralistisia, kaikissa maailman kulttuureissa. Tämä on ihan faktaa. Toiset meistä osaavat paremmin suitsia ja käsitellä näitä luontaisia ominaisuuksia, toisilla ne riehuvat valtoimenaan ja rajoittamatta.
Normimies haluaa naisen vain ja ainoastaan itselleen, naisella ei saisi olla menneisyyttä eikä varsinkaan minkäänlaista nykyisyyttä (huom. edes ystävyyssuhteita!) muiden miesten kanssa. Iso osa miehistä jääkin tälle ajattelutasolle, taistelemaan nykyajan murskaavaa kulkua (= naisten vapaa seksuaalisuus ennen parisuhdetta ja ystävyyssuhteet muiden miesten kanssa) vastaan.
Näin vain tiedoksenne. Tuo miehen käytös ap:n esimerkissä on normaalia, toisin käyttäytyvä mies on poikkeus säännöstä.
T. Mies
Kahvi oli miehesi ex-nainen? (sori, oli pakko)