Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Turvaistuin Nissan Qashqai+2:seen?
09.01.2014 |
Minkälaisia turvaistuimia teillä on ko. autossa? Olisiko jollakin antaa vinkkiä autoon hyvin "istuvasta" istuimesta, ettei tarvitsisi koko lastentarvikeliikkeen valikoimaa käydä sovittamassa.
Entisen, isommilla lapsillamme eri autossa käytössä olleen istuimen (Brio Primo) kanssa kävi nyt näköjään niin, että ei oikein istu tähän autoon selkä menosuuntaan asennettuna, vie tilaakin niin hirveästi, että etupenkin joutuu laittamaan liian ahtaalle. Turvaistuin jää liian pystyyn asentoon ja juuri kaukalovaiheesta istuimeen siirretyn pienimmäisen pää retkottaa nukkuessa.
Vinkkejä?
Kommentit (2)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Eikös toi Brio Primo ole turvakaukalo max 9kk ikäisille? Aika monessa autossa selkä menosuuntaan istuin haukkaa niin paljon tilaa, että edessä olevaa istuinta joutuu siirtämään tosi eteen. Luulisi kyllä, että Qashqaissa olisi tila-automaiset tilat tuossa suhteessa?