Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Unelmani tulee toteutumaan muutaman vuoden sisään... Olen aivan varma siitä. Mikä unelma? Klikkaa itsesi ketjuun ja ota selvää

Vierailija
10.10.2020 |

Olen tässä jo jonkin aikaa selaillut talopaketteja ja tontteja. Nykyisestä erillistalosta käteen jää suunnilleen sellainen mitäs nyt sanoisin, arviolta 130 000 lainaosuuden ja Blokin palkkion jälkeen. Tällaista ei ole mitään järkeä myydä välittäjää käyttäen, koska hänelle maksettava palkkio on noin kymppitonnin, tsiisus.

Noh oli miten oli, hieman alle sadalla tonnilla saa tontin ja halvin muuttovalmis Muurametalo (esimerkki, voi se olla jokin muukin) maksaa 144 600 €.

Nyt pitää vain kestää valmistumiseen saakka, hommata vakituinen työ ja sitten hommata omakotitalo!!!!

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
10.10.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Okei tiedän että omakotitalon rakentamisessa on kaikkia ties mitä ojituksia sun muita töitä, jotka maksavat. Mutta kyllä noilla hinnoilla saa jo hyvän käsityksen, näin alkuun!!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kaksi