Miksi olet täällä AV.lla vaikka Uuden vuoden aattoilta jo käynnissä??
Kommentit (52)
Missä minun pitäisi olla? Laittelen tässä samalla iltaruokia ja käväisen välillä palstalla. Pitäisikö olla ulkona humalassa?
Vaavi nukkuu ja mies on veljensä kanssa leffassa. Voisinhan mä siivota/ kokata/ tehdä jotain järkevää mutta ei nyt vaan huvita :)
Entäs ap itse?
Tulin hetki sitten töistä. Minulla ja ystävälläni on pöytävaraus vasta klo 19. Kipitän kymmenessä minuutissa keskustaan. Olemme molemmat yksinäisiä sinkkunaisia. Palaan kotiin varmaan ennen kymmentä ja roukun täällä vauvapalstalla loppuyön. :)
Oottelen että ruoka valmistuu, mies lähtee sitten kuudeksi töihin. Pyykkiä pitäisi pestä. Esikoinen vie nuo nuorimmaiset poikaystävänsä kanssa katsomaan lasten ilotulitusta seitsemältä. Tehdään sitten tortilloja, näin juhlan kunniaksi, iltapalaksi.
Meillä tämä päivä on samanlainen päivä kuin muutkin, mitä nyt tuota meteliä kuuluu ulkoa. Miehellä on töissä aina kiireinen yövuoro, mies inhoaa mennä töihin normaaliakin enemmän, siellä on nyt kaikki mörököllit liikkeellä.
Apella ollaan ja niiiiin akward...
Koska meillä pieni vauva. Mitäpä sitä muutakaan.
En aloita sitä vielä iltapäivällä. Joskus tuossa klo 22 maissa saatan ottaa tilkkasen viiniä.
Katselen hiihtoa läppäri sylissä. Tunnin päästä juon kahvit ja joskus yhdeksä maissa illalla syön vähän nakkeja ja salaattia.
Ap. Vietän iltaa ihan yksin. Lapset on isällään ja on vähän mielikin maassa. En halua lähteä miesjahtiinkaan kun kaikki paikat tänään ihan täynnä :)
Koska vietän tätä iltaa ruokaa lukuun ottamatta kuten mitä tahansa iltaa. Meillä on paukkuarka, erittäin rakas koira. Varmistan samalla sen hyvinvointia. Syön hyvin, katselen muutaman elokuvan ja painun nukkumaan.
Mukavaa ja rauhallista. Nuorenpana on riehuttu tarpeeksi.
pyh, iltani alkaa vasta liki viiden tunnin päästä, kiirekkös tässä.
Kummi viihdyttää lasta ja laittaa samalla ruokaa ja leipoo.
Tulin just töistä. Kohta suihkuun, sitten vähän lisää tällä palstalla roikkumista. Syön jotakin ja käyn ajoissa nukkumaan että jaksan taas nousta viideltä töihin.
Lapset ovat muualla ja vietän iltaa yksin. Käyn aikaisin nukkumaan, sillä huomenna töihin.
Ootellaan vieraita, et päästät juhlimaan
Ei "vaikka" vaan "juuri siksi". En voi sietää tällaisia juhlia.
Lipittelen tässä lonkeroa. Miesystävä tulee hakemaan minua reilun tunnin päästä, mennään ystäväpariskunnan luokse uutta vuotta vastaanottamaan, nyyttäriperiaatteella.
Minun mielestäni uusivuosi on vaan juhla turhimmasta päästä, koti ja av on mulle ihan riittävän hyviä paikkoja tänään. Ilta menee niin, että minä olen paukkuaran koiran kanssa kotona, mies ja lapset käyvät katsomassa ja ampumassa raketteja, sitten syödään hyvä iltapala ja mennään nukkumaan.
Yritän keksiä tekemistä, että unohdan tän kamalan olon, jota raskaudeksi kutsutaan. Siis etoo koko ajan. Kun ruoka valmis ja syön sen, siirryn sohvalle katsomaan jotain, mikä ajaa saman asian kuin tämä.
Menen vain katsomaan paukuttelua miehen kanssa. Aloitellaan juomingit vähän myöhemmin. Ihan kiva tässä on roikkua.