Mitä ihmettä joululahjaksi 8-vuotiaalle pojalle, jota lähinnä legot kiinnostaa
Legoja ostan tietenkin. Mutta mitään muuta en keksi eikä poikakaan osaa sanoa. Pleikkaan ei oo varaa ja just sai synttärilahjaksi tabletin. Lahja voi maksaa noin 20-60 euroa. Mitään vinkkejä? Poika on rauhallinen, tykkää olla omissa oloissaan, taitava käsistään, mutta ei kuulemma halua tehdä pienoismalleja. Oon ihan hukassa, että mitä ostan.
Kommentit (8)
Missä poika asuu?
Vuosilippu Heurekaan 50 e.
Elokuvalippuja.
Kokkikurssi/ leivontakurssi.
[quote author="Vierailija" time="13.12.2013 klo 14:25"]Missä poika asuu?
Vuosilippu Heurekaan 50 e.
Elokuvalippuja.
Kokkikurssi/ leivontakurssi.
[/quote]
Pohjanmaalla. Ruuanlaitosta ei ole yhtään kiinnostunut. Lähinnä ne legot ja tietokonepelit. ap
Taitelijavälineitä? Paperia, pensseleitä, kaikenlaista piirustus ja maalausjuttua jne. ??
Legojen rakenteluun on useampia kirjoja saatavilla, googlaa niitä jos kiinnostaa. Niissä on ohjeita, joilla peruspalikoistakin saa kaikenlaista.
Tuula Kallioniemen kirjat
Joku lautapeli
DVD, vaikka Lumiukko, jos sitä ei jo ole.
Ei msuta kauheasti tarvii muuta, jos ei kerran lapsi itsekään paljoa toivo. Suklaata tai karkkia vähän.
Sarjakuvia. Esim. Aku Ankan kovakantiset Barksin tai Don Rosan kirjat. Sopivat pienemmillekin, mutta toisaalta kestävät lukemista sitten vähän myöhemminkin.
Lego-rakenteluopas?
http://www.netanttila.com/shop/fi/netanttila/-lego-ideakirja-2-5895073