Tarhan tädeille suklaata,onko tylsä?
nyt sais k-kaupasta 3 pkt 10,50,geishaa,pätkistä,fazerin sinivalkoista suklaata jne jne
Kommentit (5)
Tutut tarhantädit toivovat välillä saavansa suolaisiakin syötäviä.
Minusta kiva lahja. Kaikki luulevat, että me saadaan hirveästi suklaata, mutta mä en ole saanut moneen vuoteen yhtään rasiaa.
t: eskarinope
Mä olen parina vuonna vienyt koko pk:n henkilökunnalle juuri noita ap:n mainitsemia erilaisia konvehtiboxeja, 3 tai 4. Sen verran ovat suklaan perään, tiedän... Ja tiedän myöskin paikallisten kirppisten myyntipöytiä vilkaisseena, että yllättävän moni laittaa ne "kivat" tuikkukipot ja "söpöt" koristeet lahjapakkauksissaan edelleen myyntiin.
Että suklaa on ihan jees, jos tykkää niin JEES ja jos ei tykkää niin onpahan tarjottu kuitenkin. Ei ressiä.
Ei ole tylsä. Itse olen vanhustenhoitajana ja me saadaan joulun alla suklaata, herkkukoreja yms. Kyllä ne kivasti kahvipöytiä piristää.
Itse ostan koko päiväkodin väelle suklaata ja suolakeksejä. Lapsi kun on usein aamuisin eka hoidossa ja häntä hoitaa silloin toistenkin osastojen tädit.
Ihan kiva lahja. Ei kannata stressata tuollaisia asioita enempää.