Haluatko miehen
Elämääsi nainen. Kerro millaista toivot.
Kommentit (12)
Minulla on jo ja pidän miehestäni hyvää huolta!
Hän on paras ystäväni ja ihan paras isä lapsillemme, rauhallinen, samanlaisen huumorin omaava kuin minä, kätevä käsistään, sopivan urheilullinen, luotettava, tekeväinen, auttavainen, ystävällinen, huolehtivainen, kivan näköinen, fiksu ja ihan paras.
Vierailija kirjoitti:
Sellaisen, jolla on paksu lompakko ja iso kalu.
Äh, on vaan iso lompakko ja paksu kalu :(
No, mahdollisesti. Fiksun ja edes kohtalaisen tervepäisen. Niitä ei kyllä kaikille riitä, joten ehkä kuitenkin hankin kissan.
Halusin ja sain. Hauskan, ystävällisen, keskustelevan, luotettavan, lojaalin, rakastavan ja älykkään miehen.
Jos vielä sinkuunnun, en ota miestä ellei hän ole kuin nainen vastuunotossa, huomaavaisuudessa, ahkeruudessa ja henkisessä tasapainossa.
Miehet, ottakaa oppia naisista.
Rauhallinen ja vakaa. Sellaisen, kenen kanssa voin olla täysin oma itseni. Oleminen on myös helppoa.