Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miksi on niin kovin vaikeaa näille pienille yhdelle hengen ylläpitämille nettikaupoille informoida asiakasta mikäli toimituksessa on jotain ongelmaa tai muuta viivettä?

Vierailija
12.09.2020 |

Tilasin pienestä nettikaupasta mittatilaustyön ja kas kummaa, toimitusaika ylittynyt jo viikolla eikä mitään ole kuulunut. Tilausvahvistus tuli ja rahat kyllä veloitettiin, mutta sen jälkeen ei kuulunutkaan enää mitään. Jos jotain viivästystä on tullut niin MIKSI ei voi siitä ilmoittaa? Tämä näyttää olevan tyypillistä näille pikku putiikeille. Eivätkö nämä yrittäjät ymmärrä asiakaspalvelun perusteita? Asiakas täytyy pitää ajantasalla erityisesti siinä tilanteessa, että kaikki ei mene niin kuin on luvattu.

Kerran vastaavasta tapauksesta laitoin 10 päivän jälkeen kyselyä ja yrittäjä vastasi kertomalla laveasti henkilökohtaisista ongelmistaan joiden takia ei ollut saanut tilauksia tehtyä eikä informoitua asiakkaita. Ok, kurjaa hänelle, mutta ei kukaan enää toista kertaa tilaa paikasta, jossa toimitusajat eivät päde ja joissa viivästyksistä ei osata ilmoittaa.

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan yksi