mitä mieltä te muut
tyttöni 7v jolla on kauhea veri ja piikkikammo. exäni tyttöystävä kävi tytölle ilman kummankaan vanhemman lupaa kyselemättä yllättääkseen korviin reiät otattamassa. samana iltana oli hävinnyt se puhdistus aine ja uutta tilalle eivät käyneet edes joten minä hankin sen. ja tyttö jätettiin ihan oman onnensa nojaan krvien puhdistuksen kanssa joka ei onnistu kuin ehkä pakkopaitaan laittamalla ja raivohuudon kera.
tosi vastuutonta mielestäni.exäni vetosi sitten siihen että kun äitini oli käyttänyt tytön hiukset luvallani leikkauttamassa lyhyeksi niin kun ei exältäni kysytty siihen lupaa.en ymmärrä.
Kommentit (3)
no entä mitä mieltä jos joku ulkopuolinen veisi oman lapsesi korvat reiitettävääksi kysymättä kummaltakaan vanhemmalta lupaa
Tietenkään ei kukaan saa lapselle tehdä lävistyksiä ilman vanhempien lupaa. Mutta ne nyt on tehty, joten sinä voit vain päättää kuinka jatketaan. Annatko lävistysten umpeutua vai pakotatko lapsesi pitämään reiät puhtaina? Sinä päätät.
Sitä mieltä, että sekava selostus oli.