Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten teet herkullisen pastan?

Vierailija
06.09.2020 |

Söin yhdessä ravintolassa niin herkullista vuohenjuustopestopastaa valkoviinikastikkeessa ja haluaisin osata tehdä herkullisen pastan itsekin.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tein oikein hyvää kantarellipastaa. Joku italialainen todennäköisesti käskisi työntää pastani sinne minne aurinko ei paista mutta itse tykkäsin.

Eli kuullotin sipulia voissa, perään kantarellit, pannulla niin kauan että neste haihtunut. Suolaa. Päälle n. tl vehnäjauhoja, pyörittelin sekaisin, loraus valkoviiniä ja loraus kermaa. Hetken antaa kiehahtaa. Mausteeksi mustapippuria. Sitten vaan pastan kanssa sekaisin ja lautaselle. Joskus paistan tuohon myös pekonia uunissa ja murustelen pastan joukkoon.

Herkullisinta pastaa olen syönyt Italiassa.

Vierailija
2/2 |
06.09.2020 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuulostaa todella hyvältä nro 1! Rakastan kantarelleja. Aina syönyt vain perunoiden kanssa, mutta kokeilempa tuota sinun pastaasi.

Ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän seitsemän