Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Los Gigantes - lapsille tekemistä

Vierailija
28.09.2013 |

Olemme lähdössä syyslomaksi Teneriffalle Los Gigantes:iin. Mitä tekemistä suosittelisitte 5 v. ja 10 v. lasten kanssa? Ovatko vesipuistot hyviä entä Loro Parque?

 

10 v. olisi kiinnostunut ratsastuksesta. Lähistöllä näytti olevan Horse Riding Center? Millainen se on?

 

Ovatko uima-altaat ja merivesi vielä lämpimiä lokakuun puolessa välissä?

Kommentit (1)

1/1 |
30.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!

 

Siam Park on suosittu ja suuri vesipuisto, josta löytyy monipuolista tekemistä kaiken ikäisille. Lisätietoa on puiston omilla englanninkielisillä sivuilla http://www.siampark.net/en/.

 

Myös Loro Parque on yksi suosituimmista vierailukohteista Teneriffalla ja suosittelen sitä lämpimästi.

 

Ratsastuksesta suosittelen kysymään oppailtamme lähempänä matkaa. Saat Guide Online –palvelustamme sähköpostia ennen matkaa ja siihen sähköpostiin vastaamalla voit kysellä vinkkejä ratsastuksen suhteen.

 

Suosittelen myös Flipper Uno –veneretkeä. Lisätietoa retkestä näet retket –osiossa http://www.finnmatkat.fi/Lomakohde/Espanja/Teneriffa/Los-Gigantes/retket/?season=talvi-13-14.

 

Uima-altaiden lämmittäminen on hotellikohtaista. Minkä hotellin olette varanneet? Merivesi on lokakuussa noin 21-asteista.

 

Mukavaa viikkoa!

 

Ystävällisin terveisin

Susanna/Finnmatkat

 

myynti@finnmatkat.fi

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla