Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mikä merkitys on miehen koolla naiseen tutustumisessa?

Vierailija
13.09.2013 |

Olen jäsenenä VM:ssä hyvää seuraa etsien. Kirjoitan samankaltaisessa tilanteessa oleville, suurin piirtein ikääni vastaaville naisille. Tietyillä hakuehdoilla olen koettanut löytää sopivaa kohdehenkilöä ja sitten kirjoittanut hänelle aivan järkeviä ja ajatuksellisia viestejä. Olen saanut myös palautetta hyvästä kirjoittelustani.  Alkua pidemmälle en yleensä viestittelyssä ole päässyt.  Olen suomalaisen miehen keskimittaa pienempi, jäntevässä kunnossa oleva mies, terve, hyvinkoulutettu,  aivan kohtalaisen hyvännäköinenkin. Mietin, vaikuttaako pieni kokoni naisten haluttomuuteen vastata tai jatkaa kirjoittelua? Siinähän koon ei pitäisi haitata, mitä mahdollisen jatkon suhteen olisi odotettavissa, niin vaakatasossahan se myös tasoittuu.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
13.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Valitettavasti uskon kokosi olevan se mikä naisehdokkaat huomioivat. Tuolla sivustolla taitaa olla naisen markkinat, ainakin minä naisena näin koen. On mistä valita ja itseäkin kieltämättä viehättää enemmän kookkaampi mies.

Mutta... Samaisella sivustolla tutustuin mieheen, ensin kirjoiteltiin ja ehkä vähän ihastuttiinkin. Tavattiin ihan julkisella paikalla ja todettiin molemminpuolin olevamme tyytyväisiä näkemäämme. Rehellisesti sanottuna, minä hieman epäilin että näinköhän jaksan kiinnostua. Mies on minua pidempi mutta vain hieman eikä ehkä ihan täysin vastannut miesmakuani ulkonäöllisesti. Ajattelin kuitenkin, että mitä menetettävää on koska olimme jo niin toistemme pään sisällä.

Tavattiin uudelleen, tiedettiin jo etukäteen mihin se johtaa. Puitteet oli tutustua paremmin ;) Ihan uskomatonta seksiä! Olen ollut useamman miehen kanssa mutta tämä mies räjäytti tajuntani. Olen niin tyytyväinen, että näin kävi.

Tapaamme edelleen, melko tiivisti ja seksimme on täydellistä.

N40

Vierailija
2/4 |
13.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minullakin on  kokemusta tuosta. Mies ei kertonut pituuttaan ja sitten tapasimme. Hän oli tavattoman charmantti ja miellyttävä mies, mutta oli pituudeltaaan vain suunnilleen nänneihini asti. Ite olen 187cm:ä pitkä. Menimme kuitenkin sänkyyn ja jotenkin siinä tuli aluksi huvittunut olo, kun kalju pää vilahteli työntöjen tahtiin tissieni välissä ja tulin ottanneksi korvistakin kiinni jossakin vaiheessa. Hymy kuitenkin hyytyi vikinäksi melko pian sillä mies oli tosi taitava sängyssä. Ollaan tavattu sillon tällöin, kun me molemmat olemme tietysti tahoillammen naimisissa. Seksi on aivan loistavaa, mutta en kehtaa oikein tuon miehen kanssa julkisilla paikoilla kulkea.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
13.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä kai se jonkinlainen peto tai villimies itsessänikin asustelee. En ole kuitenkaan lähtenyt "venyttämään" itseäni. Tällainen kokonaisuus olen.

Vierailija
4/4 |
13.09.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samoin kuin 3 ajattelen minäkin (olen kirjoittaja 2). Julkisilla paikoilla en hänen kanssaan liiku mutta eipä oikein voisikaan koska molemmat olemme tahoillamme naimisissa.