Minkälaiset ihmiset järjestää nyt häitä?
Kommentit (14)
Sellaiset, jotka haluaa naimisiin.
Ja sellaiset, jotka eivätkä viitsi jatkaa eloaan loputtomasti pelon varjossa. Koronatilanne on Suomessa juuri nyt vallan hyvässä mallissa.
Sellaiset, jotka eivät halua loppuelämäänsä vapista pelosta kotona. Häitä voi viettää ihan turvallisestikin, jos on vähänkään älyä päässä. Hysteerikot pysyköön kotona pelkäämässä.
Rakastuneet?
Häätkin voi pitää niin monella tavalla, parin todistajan läsnäollessa maistraatissa jne.
Ja vaikka häät olisikin "isommat", ne voidaan pitää ulkona/rajata vieraat omiin pöytiin joissa "pysyvät", pöytiinntarjoilu buffetin sijaan jne. eikä niiden tarvise kestää aamuun saakka, vaan voi olla lyhempi tilaisuus.
Minä. Naimisiin ollaan menossa maistraatissa, paikalle tulee pakolliset todistajat josta jatketaan samalla porukalla syömään ja siitä jatkamaan johonkin. Sellaiset "häät". Samanlainen setti olisi ilman koronaakin.
En kyllä ymmärrä. Eräällä kaverillani piti olla häät tänä kesänä, ne päädyttiin perumaan jo toukokuussa. Maistraatissa kävivät vihittävinä ja juhlat sitten ensi kesänä, jos tilanne on rauhoittunut. Tämä on mielestäni järkevää toimintaa.
Minä pidin. Vieraita 12. Vihkiminen maistraatissa ja sen jälkeen ruokailu ravintolassa. Mikä tässä oli se ongelma?
Vierailija kirjoitti:
Heinäkuu olikin ihan normaalia aikaa. Nyt on taas koronaa
Oli sitä koronaa heinäkuussakin. Suomessa ei ole ollut maaliskuun jälkeen koronatonta aikaa.
Vierailija kirjoitti:
Sellaiset, jotka haluaa naimisiin.
Ja sellaiset, jotka eivätkä viitsi jatkaa eloaan loputtomasti pelon varjossa. Koronatilanne on Suomessa juuri nyt vallan hyvässä mallissa.
Naimisiin voi mennä pienillä juhlilla tai ilman juhlia.
Isoja häitä järjestävät ne joiden on vaan PAKKO saada se päivänsä prinsessana. Pakkopakkopakko, koska on haaveillut siitä pikkutytöstä lähtien, ja koko homman juju on ne juhlat, ei niinkään avioituminen.
Huolettomat ja sellaiset jotka ei stressaa mistään.