Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

KADEHDIN raskaana olevaa ystävätärtäni!

Vierailija
15.07.2006 |

En ole koskaan nähnyt odottavaa äitiä, joka olisi häntä sopusuhtaisempi ja kauniimpi. Ei grammaakaan läskiä MISSÄÄN, pelkkä kiinteä vatsa ja pyöristyneet rinnat. Iho ruskettunut kesäauringosta, kauniita vauva-asuja jotka korostavat vatsaa kauniisti. Isoja koruja ja hillitty meikki, hän on oikea joka tilanteen tyylimestari. Kateeksi käy, näyttäisinpä itsekin tuolta jos raskaaksi joskus tulen. Mutta tällä läskimahalla ja urpolla naamalla nyt en varmasti onnistu siinäkään tavoitteessa :(

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
15.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

näköinen. En ymmärrä naisia, jotka pukeutuvat kaameisiin telttoihin tai mammalökäpöksyihin raskaana ollessaan. Kaupat ovat nykyään täynnä kauniita, naisellisia asuja raskaana oleville naisille.

Vierailija
2/4 |
15.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

jossain äitiysliikkeessäkin valikoimat aika suppeat. et ehkä ole itse ollut raskaana ja joutunut miettimään vaatepolitiikkaa

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
15.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämän kesän kesämuotikin suosii raskaana olevia, kun monet ovat edestä löysiä tai leveneviä tunikoita tms.

Vierailija
4/4 |
15.07.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toivottavasti sama jatkuu myös synnytyksen jälkeen. Harmittavan moni nainen lyö itsensä hoidon täysin laimin raskauden aikana. Pukeudutaan muodottomiin säkkeihin ja miehen vaatteisiin, hiukset hapsottavat, ei ehosteta, lihotaan liikaa, jne.