Mitä laivan buffeesta kannattaa syödä, jotta saa rahoilleen
Kommentit (8)
Sitä mistä tykkäät, äkkiä sille vastinetta saa.
Mä syön aina kaikkia merellisiä antimia, mm. juuri äyriäisiä, koska niitä on kotona työläs laittaa ja puoli perhettä ei niitä syö kuitenkaan, esim. simpukoita. Jälkiruoat myös satsaamisen arvoisia, harvoin tulee sellaisiakaan herkkuja kotona laitettua, kun meillä ei ole tapana syödä jälkiruokia.
Hyvä kysymys. Varmaan nuo mainitut mäti ja äyriäiset on niitä "arvokkaimpia", sitten tosiaan juustot. Tosiaan joskus ihmetyttää kun ihmiset tankkaavat jotain keitettyjä perunoita ja nakkeja. Pateet ja kylmät lihaleikkeleet, graavilohi ja ehkä jotkut jälkiruoat vielä tulee mieleen.
Itse syön vain alkupaloja ja viiniä! lapset näykkii mitä näykkii, minusta seisova pöytä vaan on ihana, hintansa arvoinen. Parasta koko matkalla.
No kala ja äyriäiset on kalliita. Samoin juustot.