Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Mikä on kantasi tukipakettiin? Puolesta vai vastaan?
23.07.2020 |
Nyt otetaan selvää meidän tavallisten kansalaisten mielipiteestä. Tuleeko tästä hyvä vai vajotaanko suohon? Luotatko että ministerit tietää paremmin?
Itse olen täysin vastaan.
Kommentit (7)
Hallitus ja pääministeri nauttii eduskunnan luottamusta. Tämä riittää minulle.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Onneksi tukipaketteja ei ratkaista täällä. Ihmeissään oltaisiin ilman eu:ta kun talous hiipuisi hiljalleen ja työpaikat vähenisivät. Omaan perunakellariin kaivautumalla ei ole kuin niitä perunoita. Sen kun perunakellarisuomalaiset suostuisivat myöntämään.
Alue: Aihe vapaa
Kansalaisten mielipide on yhdentekevä. Koska olemme mukana eussa ,täytyy myös näihin tukipakketteihin osallistua. Ihan riippumatta siitä miten iso penis olisi neuvottelijalla ollut. Sinänsähän on hauskaa ettei pääministeri ole yksin asiasta päättänyt vaan taustalla on laskentatiimi, joka on koko neuvottelujen ajan laskenut ja arvioinut eri vaihtoehtojen kannattavuutta. Laskiko asijantuntija tiimi teistä väärin?