Vanha sohva, ilmaiseksi vai 20€ hinnaksi?
Melkein 15v vanha mutta ns istumaton, eli vierashuoneessa ollut, hyväkuntoinen. Sellainen perus harmaa möhkäle varmaan joku maskun tms. Toisen mielestä annetaan-palstalle, toinen laittaisi 20€ hinnaksi, kummin sinä tekisit?
Kommentit (6)
Laita hinta, niin sen ostaja voi kehua ostaneensa uuden sohvan.😁
50€ saa helposti ja hakevat pois jos ehjä 👍
Samaa mieltä, laita jokin hinta (20-50 eur) ja kuvaa tarkasti, millaisessa käytössä on ollut.
Laitoin vanhan sohvan ilmoituksella, että hakija saa. Tuli useita kyselyitä, mutta kaikkiin sohva olisi pitänyt toimittaa perille. Pahin vaati, että toisin sohvan ja järjestäisin kantoavun seitsemänteen kerrokseen... vuokrasin kärryn ja vein jäteasemalle. Enää en laita nettiin annetaan ilmoituksia mistään vaan vien suoraan jäteasemalle, ei jaksa ihmisten kuljetus mankumista.
Minä annan tavarat aina pois. Ei ole niin pienestä kii et jaksaisin muutamia euroja alkaa kalastaa
Laitan myös ilmoituksiin heti että en kuljettele jne vain nouto niin hhvin on kelvannut kaikki huonekaluista vauvatarvikkeisiin
20e