Onko Swifferin lattiapölyliinat ja kosteat lattialiinat hyviä?
toimiiko? olen maailman laiskin pesemään lattioita. imuroin joo 1-2 kertaa viikossa mutta en sen enempää. lattiat pesen ehkä 2 kertaa vuodessa? jos sitäkään. pitäisi pestä useemmin mutten saa aikaiseksi. ällöttää se ajatuskin puristella jotain märkää rättiä ja kiinnittää se moppiin. ja hinkata likaa ympäriinsä ja huuhdella taas märkää rättiä ämpärissä ja kiinnittää se takaisin. ja kun kädet on märät on inhottava tarttua siihen keppiin ja alkaa mopata. ei oo mun juttu.
miten nämä Swifferin pölyliinat toimii? onko ok jos imuroi vaikka kerran viikossa ja yhtenä päivänä vetää lattiat tuollaisella pölyliinalla? ja yhtenä päivänä kostealla Swifferi-liinalla? ne kun voi kätevästi heittää roskikseen käytön jälkeen... ei huuhdella eikä mitään ällöä.
meillä on aina sängyn alta ja kaappien alta pölyistä kun imuri ei mahdu sinne niin hyvin ja kun imuroin vaan sillä imuputkella se ei ota paljon mitään joten sinne jää kauheat pölykerrostumat. sillä Swifferin pölyliinalla varmaan ne lähtis, vai?
kokemuksia?
Kommentit (9)
Kuiva pyyhe on ok, mutta ne märät vähän pettymyksiä. Pyyhin yleensä kuivalla ja sitten kostutan sen ja saan vielä enemmän pölyjä pois. Märkää olen käyttämyt veskin lattiaan. Muuten käytän kunnon moppia.
kiitos! miksi se märkä oli pettymys? oliko se liian kuiva? oliko paha haju?
mietin olisiko tuo minulle hyvä kun olen niin laiska!
ap
Mistä niitä märkiä saa? En ole löytänyt mistään ikuisuuksiin.
Ne staattisesti sähköiset pölyliinat ovat kyllä hyviä, mutta tekevät saman työn kuin imuri.
Kertakäyttöjutut on hyviä kaupan, valmistajan ja jäteyhtiön näkökulmasta. Sun lompakon näkökulmasta moppi on parempi, siis käytössä edullinen. Jos niin ällöttää, niin laskepa olisiko varaa palkata siivooja, sillä siitä selviää.
up