Tunteet laimentuneet. Tulevatko takaisin?
Suhteemme on ollut vuoristorataa useamman vuoden. Jälkeen oli viikolla riita. Huomaan itsestäni miten haluan ottaa mieheeni tämän jälkeen etäisyyttä. Suhtaudun häneen etäisesti. En halua lähestyä häntä. Tuntuu että nämä tunteet vain vahvistuvat sydämessäni riitojen jäljeen.
Onko sinulla ollut tällaisia tilanteita parisuhteessasi. Miten kävi.
Kommentit (4)
Miksi ei mielestäsi kannata luovuttaa? Olen niin puhki tähän tilanteeseen. En usko että asiat tulevat muuttumaan. Kamalaa sanoa näin mutta koen miehen tällä hetkellä äärettömän pois luotaantyöntäväksi.
Onko joku tähtiin kirjoitettu pakko olla tietyn ihmisen kanssa? Ei ole. Et halua häntä, joten lopeta väkisin sellaisen etsiminen mitä ei ole. Et ole mitenkään varattu hänelle . Sen kun lähdet ja hankit helpomman elämän.
jos ei lintsi ole auki, kokeile särkjänniemeä.
kummitusjuna kin on.
yleensä aukeavalle sellaiselle on viestintä a ja o , eikä varsinkaan perässä ravaaminen jankuttamassa ongelmiensa kanssa. sellainen on "hyvä"alku.
Huonosti. Ei kannata luovuttaa. Tee jotain.