Miten opin hymyilemään?
Olen ikäni hävennyt hampaitani ja vihdoin sain säästettyä rahaa niin paljon, että korjautin hampaani. Nyt hampaani ovat kauniit ja siistissä rivissä.
Silti laitan vaistomaisesti huulet hampaiden eteen, kun hymyilen. En osaa hymyillä rennosti enää, vaikka nyt voisin.
Kommentit (3)
Harjoittele peilin edessä!
Kunpa minäkin saisin rohkeutta ja rahaa, jotta saisin keltaisen hammasluuni valkaistua vaaleammaksi.
Häpeän hampaitani, vaikka ne ovatkin suorassa. Niinpä minäkin hymyilen yleensä aina huulet kiinni tai muulla tavoin peittelen keltaisia hampaitani :(
harjoittele joka päivä peilin edessä kunnes alat tottumaan ja yritä löytää ominaishymy itsellesi! aina ei kuitenkaan ole pakko hymyillä hammashymyä vaan miltä itsestäsi tuntuu paremmalta. Voit kysyä siten myös sisruksilta (jos on) mp ja ottaa slf myöskin ja katsella miltä näyttää:)
Harjoittele kunnes tulee luontevasti.