Varattujen ihastuminen toisiinsa ja siitä turhautuminen :(
Voiko ihastus muuttua vihaksi toista kohtaan, ihan sen takia , ettei toista voi koskaan saada ja joutuu näkemään töissä joka päivä? Molemminpuolista ihastumista siis. Turhautuinen tilanteeseen aiheuttaa tään?
Kommentit (6)
Siis monesko samanlainen alotus, etkö jo ymmärrä? Ja jos mitään tyhjentävää vastausta et saa niin ei se useaan otteeseen kysyminen ainakaan auta!
Voihan se auttaakin, sillä eri päivinä täällä on eri joukko ihmisiä. Ehkä jonain iltana oraakkeli sattuu paikalle ja näkee aloituksen.
Mun (ei-oraakkeli) vastaukseni on, että ihastumiseen turhautuminen ei valtaosalla ihmisistä itsekseen muutu vihaksi. Se kuulostaa aika kaukaa haetulta ja vaatisi melko kieroa tunne-elämää.
Huomenna sitten uudelleen, AP!
no tunnetko sä vihaa? ihmiset tuntee eri asioita, joillakin turhautuminen voi aiheuttaa vihaa ja sr viha voi olla myös suojautumismekanismi "että en ois tota tyyppiä oikeasti halunnutkaan".
Helpommlla pääset kun vaihdat työpaikkaa. Jää energiaa muuhunkin kun ihastumisesi vatvomiseen.
Ei taas tätä :( Miksi kysyt aina uudestaan?