Teini-ikäisten vanhemmille - miten järjestätte seksielämänne?
Terve,
tiedustelisin teini-ikäisten lasten vanhemmilta seuraavaa: miten, missä ja milloin järjestätte aikaa / mahdollisuutta harrastaa seksiä??? Itse luulin, että seksi vähenee pienten lasten kanssa, mutta nyt kun lapset ovat isompia ja valvovat yhtä myöhään kuin itse, ei seksille yksinkertaisesti ole IKINÄ mahdollisuutta! Auttakaa!!! Tämä on hirveää.
Kommentit (12)
On niitä muitakin paikkoja missä nussia kuin oma sänky/koti. Mielikuvitusta kehiin!
Aamulla ja ruokatunnilla, töiden jälkeen, aina silloin kuin he ovat koulussa.Myös viikonloppuisin, kun he ovat ulkona kavereidensa kanssa. Usein kesällä myös luonnossa marja-ja kalareissuilla, matkoilla hotellissa.
Meillä laitetaan ei saa häiritä -kyltti makkarin oveen. Ei ole muuta tarvittu. Teinit ymmärtää hienotunteisesti pysyä ulkona sänkykamarista nainnin ajan. Kerran teinilikkani makkarista tullessa kysyikin virne naamalla, että helpottiko.
Moi, meillä on 3 teiniä kotona. Seksin harrastaminen ion vaiketa. Enimmäksen matkoilla otetaan kunnon sessiot. Kotioloissa yleensä homma hoituu niin että lukittaudutaan kylppäriin ja otan nopean pusin tyhjennyksen 2-3 kertaa viikossa. Vaimo ei siit mitään tyydytystä oikein sa mutta en jaksa sen enempää miettiä asiaa. Mulle on itselleni täysin tyydytys kun lykkään 1-2 minuuttia takapäin ja san pussit tyhjäksi. Vaimo sitten itsetyydyttää suhkussa tai vessassa sen jälkeen. Ollaan ihan tyytyväisä.
[quote author="Vierailija" time="09.05.2013 klo 18:36"]
Meillä laitetaan ei saa häiritä -kyltti makkarin oveen.
[/quote] Ei toimisi meillä, pennut on niin röyhkeitä ja uteliaita. Joskus ollaan vihjattu, että voisi myös ulkonakin käydä. Eihän nykyään lapset käy missään, tuijottavat vaan telkkaria ja tietokonetta kaikki illat. Eli vastaus ap:lle, heikosti hoidetaan, joskus pannaan, kun ovat jossain (siis harvoin).
Meillä on nukkumaanmenoajat myös teineille. Ja aikuiset määräävät perheessä koska mennään nukkumaan, eivät edes teini-lapset. Eli ilta-aikoihin painottuu avioelämä. Mutta välillä myös voi karata muuallekin päiväsaikaan tai aamuisin aikaisin aloitella joskus, kun on oikein pirteä. Ovi vain lukkoon.
Lähdetään vaimon kanssa "ajelulle",ja teinit vahtii pienempiä. Silloin tulee kunnon uuh ja aah huudot ja pussit tyhjenee 15 min ja imeminen.
Teinit rähistään omiin huoneisiinsa ja valot pois siinä 22-23 välillä. Sen jälkeen vanhemmat sitten sekstaa, jos siltä tuntuu, omassa makkarissaan ja ovi kiinni, yrittäen olla pitämättä liikaa meteliä. Hyvin toimii, ei tule kukaan häiritsemään eikä tule kuittia aamulla. Liian myöhään tuo tietysti kuitenkin menee, mutta eihän tässä ole enää kuin noin 7 vuotta kun tuo porukka on hajaantunut maailmalle. Sen jaksaa.
Juu meijän perheessä ei teineillä ole mitään asiaa meijän aikuisten makkariin, kun ovi on kiinni, paitsi tietty äärimmäisessä hätätilanteessa. Saadaan sekstailtua ihan rauhassa, kunhan nyt vähän hiljaisemmalla volyymilla. Teinit runkkailkoot omissa huoneissaan, mihin me aikuiset ei vastavuoroisesti koputtamatta sännätä. Simppeliä?
Yleensä ne nukkuu pitkään, joten aamulla ehtii. Samoin illalla tulee rauha ja mun makuuhuoneen ovi menee kiinni niin siitä ei enää kuljeta kun erityisessä hädässä. Jos lapsilla ei kotona ole mitään rajoja ja tapoja, niin millaisia niistä tulee aikuisena?
Vierailija kirjoitti:
Moi, meillä on 3 teiniä kotona. Seksin harrastaminen ion vaiketa. Enimmäksen matkoilla otetaan kunnon sessiot. Kotioloissa yleensä homma hoituu niin että lukittaudutaan kylppäriin ja otan nopean pusin tyhjennyksen 2-3 kertaa viikossa. Vaimo ei siit mitään tyydytystä oikein sa mutta en jaksa sen enempää miettiä asiaa. Mulle on itselleni täysin tyydytys kun lykkään 1-2 minuuttia takapäin ja san pussit tyhjäksi. Vaimo sitten itsetyydyttää suhkussa tai vessassa sen jälkeen. Ollaan ihan tyytyväisä.
Onko vaimosikin tyytyväinen vai eikö sekään kiinnosta, kun oot pussit saany tyhjiksi?
M40
odotan kauhulla, vielä kun vaimolle räppää vaihdevuodet päälle niin siinä sitä sitten ollaan...