Auttakaa mua löytämään tapetti pojan 7v huoneeseen.
Tulee yhdelle seinälle, eli ei tarvi olla neutraali. Ei saa olla liian lapsellinen, vaan pitäisi voida kestää aikaa niin, että olisi isommakin koululaisen mieleen.
Jotain teemoja voisi olla esim. avaruus, luonto tms., mutta joku pelkkä kuviotapettikin ilman teemaa käy... Seinän koko 240 x 310. Ei mielellään yli 100e, paitsi jos on tosi tosi hieno. :)
Kommentit (12)
Mun mielestä noi elukat muuttuu aika pian lapsellisen näköiseksi. Tämä kestää ehkä muutaman vuoden pidempään, mutta sama ongelma kohtaa jossain vaiheessa:
http://www.sandbergab.se/sv/produkter/tapeter/Kaspar%20(NW)/522-81
Tai tää
http://www.sandbergab.se/sv/produkter/tapeter/Metropolis/484-81
http://www.helppohaku.fi/turkoosi-kaupunkitapetti-p-144381-sp-1105-s-1743.html
Meidän poika valitsi tällaisen. Ihastuin itsekin, mutta seinä piti saada heti valmiiksi ja tilausaika olisi ollut pari viikkoa.
Photowall. Siellä pystyy katsomaan miltä näyttää seinällä.
Tämäkin aika hieno:
http://onnellistenheimo.fonectanverkkokauppa.fi/product/260/tapetti-rush-hour---grey-ferm-living
Lupa piirtää:
http://www.hilavitkutin.com/2008/02/14/labyrinttitapetti-on-suunniteltu-seinaanpiirtelijoille/
Pirtee, on myös musta-valkoisena:
http://www.kullanmurut.fi/product/1254/amsterdam-keltainen-tapetti
Autoja:
http://www.kullanmurut.fi/product/485/jimbo-cars-vihrea-tapetti
[quote author="Vierailija" time="03.05.2013 klo 21:48"]
http://www.helppohaku.fi/turkoosi-kaupunkitapetti-p-144381-sp-1105-s-1743.html
Meidän poika valitsi tällaisen. Ihastuin itsekin, mutta seinä piti saada heti valmiiksi ja tilausaika olisi ollut pari viikkoa.
[/quote]
Hieno!
t: ohis
Meillä laitettiin tällainen. Muut seinät maalasin vaaleiksi. Vastaseinällä olevan kaapin sileät ovet ajattelin vielä tapetoida jäljelle jääneillä paloilla.
Paperitapetti on vain pirullista asentaa. Olen tottunut noihin kuitutapetteihin, joissa liima laitetaan suoraan seinään ja tukeva tapetti asetellaan siihen. Tuota vettyvää, ohutta lirutapettia oli tuskallista laittaa, kun tein kaiken yksin.
http://www.tapetti1.fi/moottoripyoratapetti-musta-p-926.html
Itse en laittaisi mitään erityistä kuva/kuviotapettia. Neutraalit seinät ovat helpoimmat ja kestävät aikaa. Nehän voi vuorata erilaisilla kuvilla lapsen maun mukaan ja vaihtaa kun alka kyllästyttämään.
Miten olisi Duron Djurriket-tapetti? Kuvio on mielestäni kekseliäs ja sopi meillä kahden aikuisenkin kotiin. Mutta ei sitä tosiaan yhtä seinää enempää voisikaan laittaa, ettei mene liian levottomaksi ;)
http://langborgsullevidal.blogspot.fi/2009/03/rolig-barntapet-fran-duro.html
Tuo Djurriket on aivan ihana! Mutta mistä ihmeestä sen saa tilattua?
Ap
Jälleenmyyjiemme yhteystiedot saa
vientipäälliköltämme, sähköpostiosoite:
headoffice@durosweden.se
http://duroumbraco.extrude.se/fi/tapetinvalitsin-2?csWallpaper=4113&csCollection=4097
Oman Djurriket-tapettini tilasin Espoon Värisilmästä :)
Terkuin nro 3