Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

"Se oikea" vai suhteilun oppiminen?

Vierailija
20.04.2013 |

Mitä mieltä olette tästä: oppiiko ajan myötä paremmaksi ihmissuhteilijaksi, vai löytääkö ajan myötä, yrityksen ja erehdyksen kautta sen oikean vastakappaleensa?

 

Tällaista pohdin suhteen jälkipyykeissä. Olen kuullut kovasti puhetta "siitä oikeasta", ja ex ei sovi siihen kuvaan lainkaan. Mutta toisaalta: introverttinä ja jälkiviisaana nyt tunnistan etten ole nauttinut suhteessa olemisesta ylipäätään. Ehkä kyse ei ollut pelkästään väärästä tyypistä vaan myös minusta.

 

Mielipiteitä?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
20.04.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ole yhtä "sitä oikeaa", mutta kokemuksen myötä tarkentuu käsitys siitä mitkä asia itselle ovat kumppanissa tärkeitä. En ymmärrä mitä tekemistä intraversiollasi on tämän asian kanssa. Jos et nauttinut suhteessa olemisesta, ei se kyllä siitä johdu että olet introvertti, vaan suhteessa oli muuta vikaa. Terv. Onnellinen introverttivaimo

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi yksi viisi